UA | RU
31 марта 2016, 15:16

Новий рейтинг найбагатших людей України

«Forbes Україна» презентує свіжий рейтинг топ-100 найбагатших людей України. Тектонічні зрушення в товарно-географічній структурі українського експорту, а також трансформація в політичному житті України спровокували низку суттєвих змін у списку.

Перше місце в рейтингу традиційно дісталося Рінатові Ахметову. Його статки, які за останній рік знизилися на $4,6 млрд, оцінюють у $2,3 млрд. Зниження вартості активів мільярдера пов'язане зі спадом світових цін на залізорудну сировину і метал. До того ж знижувався попит на продукцію ГМК і всередині країни. Крім того, майже всі підприємства Ріната Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На другому місці Ігор Коломойський, його статки оцінюють в $1,3 млрд. За останні п'ять років статки найбагатшого мешканця Дніпропетровська знизилися більш ніж удвічі. Торік він залишив посаду губернатора Дніпропетровської області і погодився зі зміною керівника «Укрнафти», яким став Марк Роллінз. Але незважаючи на зміни у структурі компанії, головні менеджери групи «Приват» усе ще залишаються на своїх місцях.

Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – $1,3 млрд. Через анексію Криму та війну в зоні АТО ПриватБанк втратив кілька сотень відділень і кардинально зменшив виторг – до 267 млн грн. Проте саме ПриватБанк сьогодні входить до списку системно важливих для країни банків.

Четвертий рядок – за Віктором Пінчуком. Його статки оцінюють у $1,2 млрд. Останні кілька місяців для мільярдери були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди відразу за двома позовами до Коломойського. Умов не розкривають, але, за деякими даними, Пінчук зможе отримати кілька сотень мільйонів доларів компенсації.

П'ятірку лідерів закриває Юрій Косюк зі статками $1 млрд. Незважаючи на кризу, Косюк і далі інвестує в розвиток бізнесу: 2016-го тільки в українські проекти буде вкладено до $110 млн. До того ж Косюк запускає власне виробництво і переробку м'яса птиці в Нідерландах.

Статки президента України Петра Порошенка оцінюють у $858 млн. За останній рік вони зросли на $100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав у «сліпий траст», він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу «Укрпромінвест-Агро», а також володіє низкою активів у крохмальній, автомобільній, суднобудівній і машинобудівній галузях. Крім того, у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.

Статки Олексія Вадатурського за рік зросли на 50%, їх оцінюють у $840 млн. Незважаючи на кризу, Вадатурський і даі активно інвестує в розвиток «Нібулону». У планах на 2016-й – вкласти близько $60 млн, що удвічі більше за показники 2015 року.

Олександр Ярославський перебуває на восьмій сходинці рейтингу з показником $721 млн. Наразі Ярославський не поспішає інвестувати в нові проекти: потрібні відповідні сигнали від влади.

Статки Андрія Веревського оцінюють у $694 млн. За підсумками 2015-го чистий прибуток його компанії «Кернел» становить $106,9 млн проти збитку $98,3 млн 2014-го.

Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, його статки оцінюють у $680 млн. Сам Черновецький нині проживає в Грузії, де і має намір провести решту життя. Всіма бізнес-справами займається його син Степан.

Варто зазначити, що першу десятку рейтингу залишили Вадим Новинський, який володіє чвертю «Метінвесту», а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго. Загальні статки «сотні» у цілому зменшилися на чверть і тепер становлять всього $20 млрд. Для порівняння: у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса – близько $76 млрд.

На зменшення статків найбагатших людей країни вплинули відразу декілька чинників. Це й спад цін на сировину, що призвів до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, зниження продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинення заводів у зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту.

Основні точки зростання – розвиток аграрного сектору і харчової промисловості, завдяки чому в рейтингу вперше з'явилися Віталій Хомутиннік (Uniline Finance Ltd), Сергій Кролевець (засновник «Ерідон»), Рафаель Гороян ( «Прометей»), а також Дмитро Кравченко (LNZ Group). Активне зростання показала і фармацевтика. На кілька рядків піднялися Філя Жебровська («Фармак»), а також Володимир і Гліб Загорії («Дарниця»). Вперше у список найбагатших потрапили власники великих дистриб'юторів ліків: Андрій Губський («Оптима-Фарм»), Олександр Дитятковський і Олександр Суходольський («БаДМ») та Валерій Кондрук («Фармпланета»). Вперше потрапив до сотні і засновник найбільшого e-commerce-проекту країни Rozetka.ua Владислав Чечоткін.

 

17 мая 2024
Рынок недвижимости: где самые дешевые и самые дорогие квартиры в Украине
Полномасштабная война отразилась на всех областях жизни в Украине. Не стал исключением и рынок недвижимости, ведь ситуация на нем сегодня крайне отличается от той, что была до 24 февраля 2022 года. Re...
09 мая 2024
Тариф на свет: на сколько и когда может возрасти
Еще после окончания отопительного сезона в медийном пространстве все чаще начались разговоры о повышении тарифов на электроэнергию для населения. К этим обсуждениям подключились также официальные лица...
26 апреля 2024
Высшее образование по-новому: к чему теперь готовиться студентам
На днях Верховная Рада приняла закон, призванный усовершенствовать образовательный процесс для соискателей высшего образования в украинских вузах. В целом чиновники уверяют, что с принятием этого зако...
24 апреля 2024
Военный эксперт Иван Киричевский: россияне не ждут мая или июня, они уже наступают
Эксперт военного портала Defence Express Иван Киричевский рассказал в интервью RegioNews, где сейчас наиболее горячо на фронте, возможно ли большое наступление Украины и что для этого нужно, а также п...
На Закарпатье мужчина намеренно поджег 10-летнего сына своей сожительницы, мальчик умер
19 мая 2024, 17:52
После затишья враг возобновил штурмы позиций ВСУ в Харьковской области, — Генштаб
19 мая 2024, 17:06
Число погибших в результате удара по базе отдыха под Харьковом возросло до шести
19 мая 2024, 16:28
Партизаны показали уничтоженный российский комплекс С-400 на аэродроме в Джанкое
19 мая 2024, 16:21
Россияне ударили по центральной части Харькова, есть пострадавшие
19 мая 2024, 15:47
Враг накрыл "Ураганами" два села на Харьковщине, есть погибшие и раненые
19 мая 2024, 15:09
В результате ракетного удара по базе отдыха на Харьковщине погибла беременная женщина
19 мая 2024, 14:35
Мобильное приложение Резерв+ переделали из другого приложения, — специалист по кибербезопасности
19 мая 2024, 14:12
В полиции показали фото с места ракетного удара по базе отдыха под Харьковом
19 мая 2024, 13:47
На Киевщине мужчина ударил ножом полицейского, правоохранитель выстрелил в нападавшего
19 мая 2024, 13:40