На Житомирщині у власність держави повернули землю з археологічною пам'яткою ХІІ-ХІІІ століть
Суд зобов'язав приватне товариство повернути державі 4 га земель у Житомирському районі, на яких розташована археологічна пам’ятка
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає RegioNews.
Йдеться про об’єкт культурної спадщини "Стрижівка-1. Поселення ХІІ-ХІІІ століття”, що на лівому березі річки Тетерів. Земельна ділянка має історико-культурне призначення та належить державі.
Земля з пам’яткою археології незаконно вибула з держвласності. Спочатку за наказом обласного управління Держгеокадастру ділянки по 2 га кожна передали двом місцевим жителям у приватну власність нібито для ведення селянського господарства.
Згодом їх продали приватному товариству. Воно об’єднало землю з раніше набутими у власність ділянками та одержало право користування вже 16 га. Там планували видобувати копалину місцевого значення.
Прокуратура в суді довела незаконність приватизації земель з історичною пам’яткою.
Зазначається, що проти розробки піщаного кар’єру та видобування піску виступили і жителі Коростишівської громади. У результаті депутати Коростишівської міськради на сесії прийняли рішення відмовити приватному підприємству у погодженні надання дозволу на розробку Стрижівського родовища піску.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Миколаївщині фермер захопив понад 400 га земель, що належать ЗСУ.