Халімон Павло
Народний депутат України 9 скликання від партії "Слуга народу”. Член однойменної фракції. Заступник голови депутатської фракції політичної партії "Слуга народу”. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
Народився 10 червня 1983 року в м. Чернігів. Проживає у місті Прилуки Чернігівської області.
Офіційний профіль у Facebook
Профіль у Wikipedia
Освіта
2005 р. – закінчив факультет підготовки кадрів для органів прокуратури у НЮУ ім. Ярослава Мудрого.
Кар’єра і бізнес
Співзасновник та фінансовий директор ТОВ "Прометей-Газ 1”, основний вид діяльності якого - вантажний автомобільний транспорт.
Був директором ТОВ "Агро-Хаус”. Основний вид діяльності - вирощування зернових культур.
Працював начальником реєстраційної служби Прилуцького міжрайонного управління юстиції в Чернігівській області. Раніше працював у Прилуцькому міськрайонному суді Чернігівської області.
На момент обрання був фінансовим директором ТОВ "ПРОМЕТЕЙ-ГАЗ 1".
Політичний бекграунд
2014 р. – балотувався на посаду Прилуцького міського голови як безпартійний самовисуванець.
2015 р. – балотувався до Чернігівської обласної ради 7 скликання від партії "Наш край” за 49 округом (м. Прилуки) як безпартійний.
2019 р. – офіційний представник Володимира Зеленського на президентських виборах 2019 року у Чернігівській області.
2019 р. – обраний народним депутатом 9 скликання від партії "Слуга народу” номером 55 у списку як член партії.
29 серпня 2019 Павло Халімон був обраний заступником голови Комітету з питань аграрної та земельної політики України. Нардеп входить до складу груп міжпарламентських зв'язків з США та ОАЕ.
З 3 червня 2020 року призначений головою обласної партійної організації партії "Слуга народу” у Чернігівській області.
Сім’я
Одружений. Дружина Оксана займається підприємницькою діяльністю. Її батько - ексголова районного суду Прилук Анатолій Галич.
Виховують доньку Софію.
Декларація
В поданій декларації Павло Халімон вказав такі активи: 7 земельних ділянок: п'ять в Прилуцькому районі Чернігівської області (чотири ділянки по 20 тис. м.кв., одна - 1488 м.кв.), дві - в Бориспільському районі Київської області (15 тис. м.кв. та 20 тис. м.кв.). Два нежитлових приміщення в Прилуках (65 м.кв. та 25 м.кв.). Щоправда у декларації не зазначена вартість придбання активів.
В 2019 депутат отримав: 319 тис. грн. - у вигляді зарплати і кошти на відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень. 17 тис. грн. - оплата витрат на навчання від партії "Слуга народу".
При цих доходах, Павло Халімон має значні готівкові заощадження: $ 210 тис, 425 тис. грн.
Крім цього, він є власником криптовалюти на сумму близько $95 тис.
На банківських рахунках Халімон зберігає 38 тис грн.
При цьому Халімон не мав в 2019 році ні квартири, ні автомобіля, а також до моменту отримання статусу депутата, не мав офіційного доходу.
Так ще в 2018 році він був фінансовим директором і власником компанії "Прометей-Газ 1" (вантажні перевезення), а також власником 70% компанії "Прометей-Газ" (оптова торгівля газом), але на офіційному доході це ніяк не відобразилося.
В декларації за 2018 рік він вказав свою дружину Оксану Халімон, на яку оформлено безліч зведеної нерухомості (в т.ч. квартира в Києві на 80 м.кв., недобудоване нежитлове приміщення на 170 м.кв. в Прилуках), земельні ділянки, а також автомобіль Nissan Tiida.
Готівкою Оксана Халімон в 2018 році мала $80 тис, при тому, що її дохід від підприємницької діяльності склав 22 тис. грн.
В 2018 році Павло Халімон зберігав: готівкою $175 тис, які лише за один рік збільшилися на $35 тис. В криптовалюті він мав близько 21 тис. грн.
Також дохід в 337 тис. грн. від продажу рухомого майна.
Скандали
Порушуючи карантин члени аграрного комітету Верховної Ради вирішили в ресторані "обмити" прийняття в Україні закону про землю, який підписав Володимир Зеленський. До заходу приєднався і Павло Халімон.
Павло Халімон під час круглого столу в Інституті Горшеніна заявив, що Іноземці не "лохи", щоб купувати землю при відсутності інвестиційного клімату. Не треба боятися, що всю землю в Україні скуплять іноземці та олігархи, тому що вони не будуть вкладати гроші в країну, в якій відсутній інвестиційний клімат. За його словами, саме так він відповів на побоювання фермерів та інших потенційних учасників земельного ринку під час зустрічі з ними.
Павло Халімон подав позов до суду на Антона Полякова та чернігівську газету "Вєсть". Позивач вважає, що публікація в періодиці інтерв'ю нардепа Полякова порочить його честь, гідність і ділову репутацію.
За інформацією порталу "Біла Хата", в листопаді 2019 року в газеті "Звістка" з'явилася стаття, в якій Антон Поляков розповів про можливі зв'язки Павла Халимона з політичними опонентами і реалізації схем, покликаних перемогти за потрібне людям на парламентських виборах.
Перебуваючи в залі Верховної Ради України, народний депутат відпочивав від "важкого” робочого дня, граючи на смартфоні. При цьому народний обранець тримав гаджет таким чином, щоб оточуючим не було видно, що він "зайнятий".
- 20:44 21 листопада Росіяни скинули дві авіабомби на Костянтинівку: шестеро людей поранені
- 20:32 21 листопада Путін знов погрожує Заходу, але б'є по Україні: логіка терору
- 20:08 21 листопада Після удару міжконтинентальною ракетою по Дніпру Путін виступив з заявою
- 19:48 21 листопада У Чугуєві на Харківщині затримали чоловіка, який спалив військове авто
- 19:15 21 листопада Скандальній очільниці Хмельницької МСЕК Крупі зменшили заставу на 200 млн гривень
- 18:46 21 листопада Внаслідок ударів по Дніпру та Кривому Рогу постраждали 34 людини