ТЦК без поліції не може затримувати, а поліція вручати повістки без ТЦК: деталі
Працівники Територіальних центрі комплектування на соціальної підтримки не можуть без поліції затримувати громадян. Водночас поліція без представників ТЦК не може вручати повістки
Про це йдеться в матеріалі Судово-юридичної газети, передає RegioNews.
Новий закон про мобілізацію свідчить, що самостійно співробітники ТЦК не мають повноважень затримувати, а також доставляти громадян до ТЦК. Це може робити лише поліція при порушенні призовниками/військовозобов’язаними/резервістами правил військового обліку, порушенні законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Крім того, у статті 262 КУпАП вказано, що поліція не може вручати повістки, а лише проводити адміністративне затримання військовозобов’язаних, які порушили військовий облік. Проте, при затриманні поліція має скласти протокол, у якому буде вказано дата, місце затримання, відомості про особу затриманого, мотиви затримання та інші характеристики. Також поліція має повідомити родичів затриманого щодо його місця перебування. Адміністративне затримання може тривати не більш як 3 години.
"Як випливає з нових актів, самостійно ТЦК не має повноважень затримувати та доставляти громадян до ТЦК. Такі повноваження – і лише у визначених Законом випадках – має поліція. І навпаки – поліція самостійно без представника ТЦК не може вручити повістку", – пояснює "Судово-юридична газета".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що наразі інформація в мобільному застосунку для військовозобов’язаних Резерв+ не є офіційним документом, а носить виключно інформаційний характер. Тому застосунок не може використовуватися у випадках, коли військовозобов’язаний має представити відповідний документ.
Також у Міноборони назвали дату, коли застосунок Резерв+ прирівняють до паперового військового квитка.