Потужність українських атомних станцій впала до історичного мінімуму – Герус
Загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що складає менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум в Україні.
14 травня через аварійний ремонт відключили третій блок Південно-Української АЕС, тому загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт. Це становить менше, ніж 49% від загальної встановленої потужності АЕС і є історичним мінімумом атомної енергетики в Україні.
Про це повідомив голова енергетичного комітету Верховної Ради, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус, пише RegioNews.
На зупинку атомних блоків вже відреагував і ринок - в останні дні ціна електроенергії виросла на 15%. Чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна", - констатував Герус
Сьогодні був зупинений ще один атомний блок - у аварійний ремонт о 17:51 був відключено третій блок Південно-української...
Опубліковано Andriy Gerus Четвер, 14 травня 2020 р.
На сьогодні у ремонтах і простоях перебувають загалом п`ять атомних блоків, загальне недовантаження працюючих блоків сьогодні на 11:32 складає 1170 МВт - такими є зовнішні адміністративні обмеження роботи Енергоатому.
Мінімум половина із цього обмеження є надуманим. Більше того, тиждень тому Енергоатом ніс потужність на 900 МВт більше - 8200 МВт - хоча за тиждень нічого особливо у системі не змінилося, ні погода, ні споживання" - написав нардеп.
Водночас Герус заявив, що збільшилося навантаження на вугільні електростанції (ТЕС), деякі з яких працюють на 3-5 блоках.
Робота атомних блоків (поправлено по ПУАЕС). Вчора внаслідок аварійного відключення блоку ПУАЕС-3 була знижена працююча...
Опубліковано Andriy Gerus Пʼятниця, 15 травня 2020 р.
Також нардеп повідомив, що на сьогодні на українських АЕС є запасів ядерного палива на 1,5-2 роки наперед, і є твердий графік подальших закупівель ядерного палива. Тому штучна зупинка блоків Енергоатому створює величезні ризики та проблеми, а також посилює залежність енергетичної галузі від окремих олігархічних фінансово-промислових груп.
На думку Геруса, така ситуація становить загрозу національній безпеці, тому нардеп готує звернення до СБУ та РНБОУ.
Водночас У Мінекоенерго підтвердили, що не будуть змінювати тарифи для населення на електроенергію.
Пізніше цю думку озвучив і прем'єр Денис Шмигаль. Він заявив, що тариф на електроенергію для населення є принциповим питанням, і змінювати вартість ресурсу не будуть.