Зерно вагою 15 тонн: у Фонді Дениса Парамонова розповіли про роботи над Фонтаном Сковороди
Зерно з бразильського граніту для Фонтану Сковороди вирізали понад добу без зупину
Про це повідомив засновник однойменного Благодійного фонда Денис Парамонов на сторінці організації у Facebook, інформує RegioNews.
Зазначається, що сам камінь, який використали для створення фонтана, присвяченого 300-річчю видатного українського філософа, важив близько 20 тонн.
"Зерно та основу вирізали на верстаті спеціальним алмазним канатом безперервно протягом 30 годин. Готове зерно важить близько 15 тонн. Висота конструкції – 4 метри. І технічно це було потрібно виконати. Наразі гранітна частина фонтану зібрана і стоїть на основі. До кінця місяця вручну будуть вирізатися ніші для кожної чаші. Самі бронзові посудини вже виготовлені, - розповів засновник Благодійного фонду Денис Парамонов. - Це дуже рідкісна форма, взагалі можна сказати унікальний випадок – коли такий великий фонтан стоїть на такій маленькій опорній частині. Найближчим часом конструкція пройде гідровипробування".
Автор проєкту – заслужений художник України, відомий скульптор Михайло Рева.
Фонтан відображає ідею Григорія Сковороди про "філософське джерело", з якого кожному порівну розливається благодать Всевишнього, незалежно від розміру посудини - людини, яка її приймає. В основі композиції – зерно з вмонтованими вазами й амфорами різного розміру. Планується, що фонтан буде встановлено в Києві до кінця 2023 року.
Фінансується проєкт повністю за кошти #Фонд_Дениса_Парамонова.
Нагадаємо, що наразі в Дніпрі поєднують елементи скульптурної композиції фонтана, яка буде встановлена в центрі Києва до кінця 2023 року. Автор проєкту, скульптор Михайло Рева розпочав роботу над композицією в 2021 році.
Довідка: Однойменний Благодійний фонд заснував харківський підприємець Денис Парамонов у 2020 році з метою підтримки науки, культури, спорту та збереження національної спадщини України. Серед найвідоміших проєктів меценатської організації – відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди. Рік тому Фонд також зорієнтував свою діяльність на допомогу мешканцям, які так чи інакше постраждали від бойових дій на території України.