UA | RU
28 травня 2020, 12:56

Списки на обмін полоненими: стало відомо, про що домовились на ТКГ

Сторони обговорили необхідність дотримання режиму "тиші" на Донбасі
Сторони обговорили необхідність дотримання режиму "тиші" на Донбасі
Фото: з відкритих джерел

Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке проходило у форматі відеоконференції. Під час засідання було досягнуто домовленості щодо обговорення на наступному засіданні сформованих списків на обмін полоненими.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента, інформує RegioNews.

Домовленість про обговорення списків на взаємне звільнення утримуваних осіб була досягнута у межах роботи гуманітарної групи.

У межах безпекової групи продовжилося обговорення питання щодо нових ділянок розведення сил і засобів.

Крім того, Україна наполягла, щоб Росія зі своєї сторони забезпечила доступ СММ ОБСЄ задля фіксації, зокрема, можливих порушень режиму тиші. Так, патрулі місії зафіксували сліди важкої техніки на території ОРДЛО.

Українська сторона в політичній підгрупі заявила, що місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можливі тільки після виведення іноземних військ, роззброєння військових формувань і отримання Україною контролю за кордоном.

Під час роботи економічної групи українська сторона підкреслила, що відновлення банківської системи, системи оподаткування може статися відповідно до законодавства України. Російська сторона не заперечувала проти важливості верховенства українського законодавства на тимчасово непідконтрольній території.

Також сторони обговорили відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, зокрема в Золотому. Ішлося і про питання забезпечення безперешкодного перетину КПВВ абітурієнтами в межах вступної кампанії, визначивши це гуманітарною підставою.

Раніше повідомлялось, що Володимир Зеленський змінив стратегію щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, яка була прийнята колишнім керівництвом країни.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...