UA | RU
17 квітня 2023, 17:33

Ні роботи, ні навчання: які послуги будуть недоступні без військового квитка

В Україні під час воєнного стану у чоловіків обов'язково вимагають військовий квиток у будь-яких державних інстанціях. Так, приймати на роботу або зараховувати на навчання військовозобов'язаного можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. При цьому, такої норми немає у разі одруження або лікування
В Україні під час воєнного стану у чоловіків обов'язково вимагають військовий квиток у будь-яких державних інстанціях. Так, приймати на роботу або зараховувати на навчання військовозобов'язаного можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. При цьому, такої норми немає у разі одруження або лікування
Фото: із відкритих джерел

Де і коли військовий квиток потрібний обов'язково, розповів начальник сектору комплектування Київського міського центру ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов для Army.Inform, пише RegioNews.

Ні роботи, ні навчання без військкомату

"Приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і з приводу перетину державного кордону є обов'язкова вимога наявності військово-облікового документа", - підкреслює полковник Коновалов.

Він додав, що військово-облікові документи передбачено для трьох категорій громадян. Для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення, а для резервістів – військовий квиток.

Установи як приватні, так і державні, які беруть нових працівників на роботу, зобов'язані перевіряти всі документи про військовий облік. Інакше їм загрожує штраф.

Річ у тому, що державні органи, підприємства, установи та організації, навчальні заклади, заклади охорони здоров'я ведуть персональний облік призовників та військовозобов'язаних за місцем їхньої роботи чи навчання.

Персональний облік призовників та військовозобов'язаних передбачає облік відомостей про призовників та військовозобов'язаних за місцем їх роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, закладів охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форм власності.

"Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, що набрало законної сили, зобов'язаний перевірити, чи знаходиться кандидат на ту, чи іншу посаду на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними. Тобто, якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийом на роботу суперечитиме постанові Кабміну", - пояснив офіцер.

Крім того, в постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року №1487 "Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів" прописано, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров'я повинні повідомляти правила військового обліку громадян під особистий підпис при прийнятті на роботу (навчання).

А також протягом 7 днів після прийняття на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання вони повинні повідомити ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

За порушення – адміністративна відповідальність, яка карається штрафом від 3 400 до 5 100 гривень.

Також військовий квиток необхідний у центрі зайнятості — без нього не нададуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію і при цьому не має військово-облікового документа.

Чи можна одружитися та лікуватись без квитка

Олександр Коновалов розповів: "Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану документи. Згодом РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заяву від громадянина у РАЦС приймають".

Також полковник стверджує, що "жодних обмежень щодо лікування військовозобов'язаного у закладах здоров'я в чинному законодавстві не існує".

Проте практично є деякі нюанси.

"Під час звернення до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-обліковий. Але це не означає, що, коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони насамперед надають необхідну медичну допомогу", - пояснила директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко.

Вона додала, що якщо йдеться про планову допомогу (довготривале лікування, запланована операція), то у пацієнта запитають про наявність військово-облікових документів. Якщо пацієнт відмовиться пред'явити такий документ, то медики відправлять його спочатку до військкомату.

"Коли працівникам надходить інформація про ДТП з потерпілим, інсульт, інфаркт, отруєння, серйозні травми, то вони виїжджають на виклики й перед ними мета - врятувати життя людини. Навіть, коли людина отямилася після операції, у неї не запитують про наявність військового квитка, а продовжують надавати медичну допомогу. Я ще не чула від наших пацієнтів, щоб медики дали померти комусь, якщо немає військового квитка", - додала Ярмоленко.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів нещодавно розширив повноваження військкоматів. Їм дозволили вручати повістки військовозобов'язаним незалежно від місця взяття на облік.

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
На Одещині судили сирійця, який організував масштабне виробництво підроблених парфумів
22 листопада 2024, 02:22
Під Вовчанськом прикордонники знищили транспорт та піхоту окупантів
22 листопада 2024, 01:48
На Буковині судитимуть групу молодиків, які викрали та знущалися над 20-річним хлопцем
22 листопада 2024, 01:14
На Одещині засудили чоловіка, який намагався зґвалтувати 12-річного хлопчика
22 листопада 2024, 00:43
В одному з районів Києва знайшли міну
22 листопада 2024, 00:12
Жителю Одещини, який відрубав голову 5-річній дівчинці, обрали запобіжний захід
21 листопада 2024, 23:49
На Вінниччині чоловік підірвав гранату у квартирі багатоповерхівки
21 листопада 2024, 22:48
Виступ Путіна із завуальованим ядерними погрозами. Що все це означає?
21 листопада 2024, 22:09
У Львові знайшли мертвою зниклу 22-річну дівчину
21 листопада 2024, 21:31
Суд повернув під арешт нерухомість Рабиновича, яку він намагався "сховати" від конфіскації
21 листопада 2024, 21:13