UA | RU
07 листопада 2022, 15:25

На півдні йдуть запеклі бої: росіяни втрачають штурмову авіацію

Українські війська ведуть інтенсивні наступальні дії на півдні, тож російські війська стали частіше застосовувати штурмову авіацію, відповідно Збройні сили України почали збивати її в більших кількостях
Українські війська ведуть інтенсивні наступальні дії на півдні, тож російські війська стали частіше застосовувати штурмову авіацію, відповідно Збройні сили України почали збивати її в більших кількостях
Фото: із відкритих джерел

Як повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, українські бійці стали частіше збивати ворожі літаки та гелікоптери, пише RegioNews.

"Ворог використовує більше авіації, оскільки наземні сили та засоби теж мають здатність закінчуватися – знищуються нашими військами Сил оборони", – сказав речник Повітряних сил.

Окупанти залучили більше штурмової авіації саме через активні наступальні дії українських захисників.

"Противник збільшує на певних напрямках з певною метою, з певними завданнями саме дії штурмової авіації, а також гелікоптерів, найчастіше це Ка-52, які потрапляють у приціли нашої ППО. Таким чином – збивають", – розповів Ігнат.

У ЗСУ пояснили, чому російська авіація почала падати частіше

Ігнат відзначив гарну роботу західних систем ППО, яких, на жаль, мало.

Що відомо про Повітряні сили України

Повітряні сили України складаються з авіації, яка ділиться на винищувальну, бомбардуючу, штурмову, розвідувальну, військово-транспортну та спеціальну. Також до складу ЗС входять зенітні ракетні, радіотехнічні, спеціальні війська та навчальні заклади.

В авіапарку є бомбардувальники Су-24 та Су-24М – це основні ударні засоби ЗС. Штурмовик Су-25 – виконує роль авіапідтримки військ, але може вражати сили противника, наземні чи морські об'єкти у тактичній глибині чи передньому краї. Крім того, є винищувачі Су-27 та МіГ-29 – вони переважно борються із противником у повітрі, а також розвідник Су-24 МР. Є й ряд транспортних літаків та гелікоптерів, призначених для десанту, перевезення військ та матеріальних засобів.

Уся українська авіація, як практично весь військово-промисловий комплекс України – це спадщина радянського авіапрому. Як зазначив у коментарі РБК-Україна речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат, останній літак – Су-27 український авіапарк отримав у 1991 році.

Решта техніки – це розробки 1970-90-х років. Понад 30 років незалежності в Україні не проводили модернізацію авіапарку. Причина – брак грошей та мотивації.

"Хто б не був при владі з 1991 року, розуміли, який у нас сусід, які у нього амбіції. І весь цей час потужний військово-промисловий комплекс буксував на місці, декларуючи свої перспективні розробки лише у виставкових зразках. А чому держава відмовлялася фінансувати цю галузь і вкладати в неї кошти – питання риторичне…”, – наголосив Юрій Ігнат.

Сьогодні російські літаки та вертольоти практично не перетинають повітряний простір, що знаходиться під контролем ЗСУ. Але вони активно підтримують свої сили на окупованих територіях України.

Нагадаємо, росіяни ведуть наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. А ЗСУ атакували дві позиції засобів протиповітряної оборони противника.

Раніше ЗСУ влучним пострілом знищили та поранили близько сотні "кадирівців". В результаті прицільної роботи ЗСУ по місцезнаходженню окупантів, 40 осіб загинуло, а 60 зазнали поранень.

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
Поліція затримала рівнянина, який на смерть збив пішохода та втік із місця ДТП
22 листопада 2024, 03:50
Росіяни змушують жителів окупованих територій ставати донорами для військових
22 листопада 2024, 03:18
На Одещині судили сирійця, який організував масштабне виробництво підроблених парфумів
22 листопада 2024, 02:22
Під Вовчанськом прикордонники знищили транспорт та піхоту окупантів
22 листопада 2024, 01:48
На Буковині судитимуть групу молодиків, які викрали та знущалися над 20-річним хлопцем
22 листопада 2024, 01:14
На Одещині засудили чоловіка, який намагався зґвалтувати 12-річного хлопчика
22 листопада 2024, 00:43
В одному з районів Києва знайшли міну
22 листопада 2024, 00:12
Жителю Одещини, який відрубав голову 5-річній дівчинці, обрали запобіжний захід
21 листопада 2024, 23:49
На Вінниччині чоловік підірвав гранату у квартирі багатоповерхівки
21 листопада 2024, 22:48
Виступ Путіна із завуальованим ядерними погрозами. Що все це означає?
21 листопада 2024, 22:09