"Суддям" з Криму повідомили про підозру через депортацію українців до Сибіру
Слідчі органи України викрили "суддів" з окупованої Євпаторії, які виносили незаконні вироки щодо депортації українців із тимчасово окупованого Криму до Сибіру
Про це йдеться у повідомленнях СБУ та Генеральної прокуратури України, передає RegioNews.
Повідомляється, що колишній суддя із тимчасово окупованого Криму після захоплення українського півострова добровільно приєднався до загарбників, за що його призначили так званим суддею Євпаторійського міського суду.
"Перебуваючи на "посаді", ворожий поплічник приймав незаконні рішення щодо примусового видворення місцевих жителів у віддалені регіони росії, включаючи Сибір. Він призначав "судові" вироки за нібито порушення чинних "законів" країни-агресора. Тим самим суддя окупаційного органу грубо порушував українське законодавство та міжнародне гуманітарне право", - йдеться у повідомленні СБУ.
У Генпрокуратурі зазначають, що підозрювані, керуючись законодавством РФ, ухваляли рішення про видворення українців з території півострова. Своє рішення вони мотивували нібито відсутністю дозвільних документів та порушенням "правил перебування на території РФ".
Однак громадяни України, які на момент початку збройного конфлікту законно перебували в Криму, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права. Тобто окупаційна влада не має жодних законних підстав примусово переміщувати чи депортувати українців з місць свого проживання.
Як повідомляють у Генпрокуратуорі, фактично з початку окупації Криму рф розпочала зміну демографічного складу населення півострова.
"Кінцева мета полягає у витісненні з Криму громадян України, незгодних з окупаційним режимом, та заселенні півострова громадянами РФ. Усі ці дії є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Конвенції про захист цивільного населення 1949 року", - додали у відомстві.
Нагадаємо, окупанти вирішили "націоналізувати" майно українців у Мелітополі.