UA | RU
21 липня 2024, 17:27

Трагедія у Києві – у прокуратурі нагадали, як намагалися зупинити роботу атракціону над Дніпром

фото: прокуратура

За фактом загибелі людини на атракціоні розпочато розслідування. Київська міська прокуратура заявляє, що вимагала припинити роботу атракціону ще одразу після його відкриття, у 2021 році

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Зазначається, що правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом обриву атракціону "Канатна переправа через р.Дніпро від Арки Дружби народів до Труханового острова" в момент перебування на ньому чоловіка. Розслідування проводиться за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та службової недбалості, що спричинила смерть людини(ч.2 ст.272, ч. 3 ст. 367 КК України).

У прокуратурі також нагадали, що у 2021 році намагалися через суд зупинити роботу атракціону. Однак тоді суд став на бік відповідачів.

"Звертаємо увагу, що Київська міська прокуратура ще в 2021 році намагалася зупинити роботу вказаного атракціону. Прокурори звернулись до Господарського суду Києва з позовом, в якому просили визнати незаконним та скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 11.01.2021 року, яким переможцем інвестиційного конкурсу визнали компанію без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоровʼя.

Відповідачами у справі були Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), КП "ПЛЕСО" та Товариство-переможець конкурсу. Однак рішенням Господарського суду м.Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову відмовлено", - йдеться у повідомленні.

Суди та відповідачі тоді не погодились з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки.

Більше того, як наголошують у прокуратурі, під час судового розгляду будо встановлено, що на момент проведення інвестиційного конкурсу та судового розгляду проєктна та технічна документація щодо атракціону не були розроблені.

"Втім, нікого з посадовців КМДА, які проводили конкурс на визначення переможця, до сьогоднішнього трагічного випадку це не турбувало. Посадовцям КМДА, які "вимагають від правоохоронців ретельного розслідування" нагадуємо про їхню позицію у судах, з якою можна ознайомитись за посиланням", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 21 липня у Києві обірвався трос атракціону-спуску через річку Дніпро. Людина, яка спускалася по тросу впала у воду, рятувальні служби продовжують пошуки.

Згодом стало відомо, що з атракціону впав у воду хлопець 2004 року народження.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
24 квітня 2025
Великоднє перемир'я Путіна. Чи було воно взагалі і навіщо Кремль його оголошував
Російський окупаційний режим продовжує гратися з президентом США, як кіт із мишкою. І, здається, досягає на цьому напрямку певних тактичних успіхів
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...