Київський бізнесмен розповів, як "слуга народу" Трубіцин погрожував йому та заявляв, що має реальну владу над Києвом
Викритий рік тому на хабарництві депутат Київради від "Слуги народу" Владислав Трубіцин погрожував підприємцю та власнику компанії "Гювекхаус" Ігорю Тинному, вимагаючи погоджувати будівництво на Оболоні з ним та не спілкуватися з командою мера Києва Віталія Кличка
Про це розповів сам Ігор Тинний в коментарі виданню "Цензор.НЕТ".
За словами Тинного він спілкувався з Трубіциним стосовно скандальної споруди під назвою "сталінський кісон" – це частина недобудованого в сталінські роки тунелю під Дніпром, розташована в Оболонському районі. Цю будівлю викупила компанія Тинного "Гювекхаус" з наміром перетворити її на концерт-холл. А 9 лютого цього року Київрада ухвалила рішення про виділення "Гювекхаус" 1,2 га землі в оренду під будівлею.
Втім, наразі стосовно Тинного розслідується кримінальне провадження, а у Оболонському суді слухається справа про арешт його майна. Провадження було порушене за заявою народних депутатів від "Слуги народу" Олени Шуляк, Мар'яни Безуглої та Владислава Трубіцина.
Як розповів Тинний, Трубіцин приїжджав до нього на переговори до ресторану "Монтеккі та Капулетті" на Печерську і один раз вони спілкувалися телефоном. "Якщо стисло передати суть розмови, то він козиряв зв’язками і ультимативно стверджував, що жодне будівництво на Оболоні не може відбутись без його згоди. Я був вимушений вислухати потік ненависті щодо Віталія Кличка і його команди, яких, наскільки я зрозумів, він частково звинувачує у своїх особистих неприємностях", - розповів про цю розмову Тинний
"Тому, в його версії, порядний бізнесмен, як я, повинен працювати з ним, як фактичним керівником партії "Слуга народу" у Києві, а спілкування з командою чинного мера мене до добра не доведе, треба реально оцінювати, мовляв, у кого справжня влада. Я перепитав, ввічливості раді, в чому суть претензій до мене?! Я, начебто, політикою не займаюся, партію "Удар" не фінансую… Коротше кажучи, послав я його у напрямку, як зараз модно казати "за російським військовим кораблем" і до фінансових вимог наша розмова не дійшла", - додав підприємець.
За словами Тинного, процесуальні дії по кримінальним справам, які були відкриті через заяви Трубіцина та інших депутатів, неспівставні з масштабом псевдозлочину та є тиском на нього як на бізнесмена.
"Оболонська поліція і прокуратура мучать нас вже 7 місяців кримінальними справами. Арешти майна, виїмки документів, допити, різноманітні слідчі дії. Мені важко припустити, що під час війни і часу страшних випробувань для всієї нашої країни, здійснювати за мною зовнішнє спостереження на двох автомобілях є конче необхідним для безпеки і правосуддя. Кількість процесуальних дій абсолютно неспівставна із масштабом псевдозлочину, який вони розслідують. Типовий тиск правоохоронців на бізнес, інакше не скажу. Такий собі виховний процес", - заявив Тинний.
Нагадаємо, 9 лютого 2022 року НАБУ викрило Владислава Трубіцина на отриманні більше 1 млн грн хабаря. Того ж дня САП повідомила депутату про підозру за стате "прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем".
За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП і наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі. 16 лютого 2023 року Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд справи Трубіцина по суті.
Варто зазначити, раніше головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомив, що Трубіцин, імовірно, вже був судимий. Журналіст опублікував фото рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, в якому йдеться, що Трубіцин підробив посвідчення інспектора з енергонагляду і вирушив з "документом" проводити перевірки на ринках Харкова.
Також нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що депутат Київради Владислав Трубіцин за період із серпня по листопад 2022 року організував чотири благодійні аукціони, метою яких було оголошено збір коштів на допомогу ЗСУ та загонам територіальної оборони. На кожному з таких аукціонів збиралося близько 3-4 млн гривень, що за підсумками чотирьох заходів становило 14,5 млн гривень. При цьому ці аукціони мають ознаки шахрайства – депутат не відзвітував про отримані на аукціонах кошти, також відомо, що в аукціонах брали участь підставні особи.