UA | RU
14 березня 2024, 14:04

Левченко (Буркін) Єгор Васильович

Російський наркобарон у розшуку
Російський наркобарон у розшуку

Єгор Левченко (Буркін) народився 24 жовтня 1989 року в місті Стерлітамак, що в росії.

Піар-кампанія "Спіймай баригу"

Громадянин рф Єгор Левченко, який також відомий під прізвищем Буркін, став відомим багатьом українцям у 2023 році, а передувала цьому широкомасштабна піар-акція, що розпочалась ще у лютому того ж року. Тоді український інтернет-сегмент буквально "розірвала" новина про акцію під назвою "Спіймай баригу – отримай кеш", яка за заявами її організаторів, була направлена на боротьбу з наркоторгівлею, а саме – виявлення торговців наркотиками, дрібних розповсюджувачів "зілля", а також нарколабораторій, де виробляють наркотики. За здачу таких точок та працівників цієї незаконної сфери усім бажаючим анонсували чималі винагороди. Також організатори акції навіть обіцяли по кілька тисяч доларів тому, хто знайде та здасть їм торговця наркотиками у зоні бойових дій. Був навіть створений сайт спеціально для проєкту "Спіймай баригу", який наразі не працює.

Тоді ж вказувалось, що гроші "борцям" з наркоторгівлею буде виплачувати анонімний бізнесмен. Спочатку зазначалось, що він родом із Мексики, пізніше – що він просто проживає у Мексиці. І лише після шквалу новин в українських ЗМІ з’явилось й ім’я бізнесмена. Ним виявився Єгор Левченко. 

Деякі ЗМІ подейкують, що акція "Спіймай баригу" могла бути організована задля усунення конкурентів по наркобізнесу Буркіна.

Барон наркосиндикату "Хімпром"

У березні 2019 року українські спецслужби відрапортували, що припинили діяльність транснаціонального угруповання, яке більше чотирьох років за криптовалюту продавало наркотики в інтернеті. Тоді затримали одразу 20 учасників цього ОЗУ, але, за даними СБУ, до складу злочинної організації входило аж близько тисячі осіб. Це були як громадяни України, так і представники інших держав, зокрема росії. Під час обшуків правоохоронці вилучили кілька мільйонів доларів у готівці, а також золоті злитки, прикраси та елітні автомобілі. Але найголовніше, що була вилучена так звана чорна бухгалтерія злочинного угруповання, згідно з якою щороку на збуті наркотичних речовин це ОЗУ заробляло десятки мільйонів доларів. "Зароблені" гроші злочинці інвестували у нерухомість та різноманітні бізнеси по усьому світу.

Тодішній перший заступник голови СБУ Павло Демчина розповів, що ця злочинна організація має назву "Хімпром", створення якої приписують саме Єгору Левченку. Вже в жовтні 2022 року в Єдиному судовому реєстрі України у відкритому доступі з’явилась ухвала Печерського райсуду Києва, в якій Єгор Левченко проходить у низці кримінальних справ. Із матеріалів стає зрозуміло, що насправді синдикат "Хімпром" діяв в Україні ще з 2014 року. Відтоді по всій країні створювались так звані "офіси", які займалися збутом наркотиків на території росії та країн, що входять до так званого СНД: Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану.

За версією слідства, система продажу наркотиків працювала за класичною схемою. Людина, яка хотіла вжити речовину, писала про це у відповідний чат-бот у Telegram, вказувавши вид наркотику, його кількість та бажане місце отримання. Після цього покупець сплачував товар криптовалютою. Тільки-но сума надходила на рахунок злочинної групи, покупцеві повідомляли про місце "закладки". У такий спосіб виключалися взагалі будь-які прямі контакти, що унеможливлювало ідентифікацію продавців. Пізніше криптовалюта обмінювалась на готівку в доларах за допомогою спеціальних електронних обмінних пунктів.

Дуже важливою у банді Левченка була конспірація. Наприклад, сам Єгор Левченко та його партнер, які удвох і очолювали угруповання, спілкувалися лише з керівником вищезгаданих "офісів", учасники якого організовували та контролювали увесь процес. Та й це спілкування відбувалось лише через спеціальні месенджери, що робило практично неможливим відслідковування цих переписок. Жорсткі правила конспірації діяли й для рядових членів, яким за порушення могли відрубувати пальці. Також учасників перевіряли на відданість за допомогою поліграфа.

На кошти, отримані від продажу наркотиків, лідери угруповання протягом 2014-2019 років відкрили цілу низку різноманітних фірм на території Києва, Одеси, Миколаєва та Київської області. Зокрема, йдеться навіть про досить відому мережу, що займалась продажем молочної продукції, а ще про салон краси в Одесі. Усі ці фірми відкривали довірені особи Єгора Левченка та його компаньйона. У такий спосіб "відмивалися" наркогроші . За них учасники угруповання купували квартири та автомобілі.

У 2019 році Єгору Левченко повідомили про підозру у вчиненні низки кримінальних правопорушень, зокрема за статтями щодо незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Того ж року Буркіна оголосили в розшук, оскільки ще в 2016 році він вилетів з Києва до Стамбула, а після того до України не повертався.

Вже у 2023 році СБУ провели низку чергових спецоперацій щодо "Хімпрому". Силовики тоді затримали та повідомили про підозру 89 наркоділкам, а також у Київській та Сумській областях знешкодили "філію" ОЗУ. Серед затриманих – навіть двоє експосадовців підрозділу Національної поліції по боротьбі з наркозлочинністю, які входили до складу російського наркосиндикату.

"Волонтер-патріот"

Одночасно з тим, як в Україні широко рекламувалась акція "Спіймай баригу", у медіа почали з’являтися багато матеріалів, у яких говорилося, що Єгор Левченко є відомим бізнесменом, а до України він начебто приїхав уже маючи великі статки, і завдяки яким йому вдалося відкрити офіс у Києві для роботи на ІТ-ринку, а також на ринку криптовалют. Але, мовляв, правоохоронці України влаштували репресії щодо "чесного" бізнесмена, а тому він вимушений був закрити бізнес і переїхати за кордон. 

У вищезгаданій ІТ-сфері Єгор Левченко займався так званим арбітражем трафіку. Простими словами, компанія Левченка закуповувала інтернет-трафік у багатьох учасників ринку, а потім перепродавала його задля підвищення відвідуваності певних сайтів, а це, своєю чергою, призводило до збільшення продажів реклами на них. Для цього Левченко створив спеціальні сайти, на одному з яких розповідається про нього, як про "патріота", який допомагає боротися з російською агресією, а також про те, як Левченко став займатися трафік-арбітражем і досяг у цьому небувалих успіхів. На цьому ж інтернет-ресурсі про Левченка написано, що він займається криптовалютою, що приносить доволі непоганий заробіток.

Протягом певного часу Левченко намагається вибудовувати в Україні імідж волонтера та мецената. Для прикриття начебто використовується "Благодійний фонд "Фром Харт Юей" (From Heart UA), на сайті якого вказано, що "група друзів", маючи кошти, ще у 2014 році почала допомагати дитячим будинкам та хоспісам. Нагадаємо, саме з 2014 року Єгор Левченко та його "Хімпром" розпочали масовий збут наркотиків в Україні.

До речі, благодійний фонд, підконтрольний Єгору Левченку, свого часу тісно співпрацював з добровольчим формуванням "Архангели Михаїла" лідером якого був такий собі Михайло Майман (Помагайло). Але восени 2022 року останній начебто посварився з Левченком. Деякі ЗМІ навіть писали, що Майман звинуватив Буркіна в тому, що той поставляв наркотики на передову, а тим самим міг виконувати завдання російських спецслужб із підриву боєздатності української армії.

До речі, українські ЗМІ неодноразово писали, що сам Єгор Левченко розвивав свій наркосиндикат в Україні за допомогою російських спецслужб. Причому були навіть припущення, що Левченку в Україні допомагав нині покійний зрадник Ілля Кива, який після повномасштабного вторгнення втік до рф. Начебто ще працюючи у Департаменті запобігання незаконному обігу наркотиків при МВС, Кива неодноразово блокував усі намагання колег "прикрити" наркобізнес Левченка. А самі російські спецслужби вже після повномасштабного вторгнення рф навіть намагалися вкидати в інформпростір фейки, що Левченко і його наркосиндикат "Хімпром" співпрацює з СБУ, щоб знищити російське суспільство зсередини, заваливши його наркотиками. Мовляв, цій загрозі вдалось уникнути, коли у 2017 році спецслужби росії ліквідували наркосиндикат Левченка на території рф, після чого він втік до України.

Санкції проти Левченка

Наприкінці 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження персональних санкцій проти низки фізичних осіб, серед яких був і Єгор Левченко (Буркін). Санкції проти Левченка-Буркіна передбачають повне блокування його активів, а також здійснення торговельних операцій. Також правоохоронці мають запобігати виведенню капіталів Левченка за межі України, а ще йому заборонено займатися будь-якою діяльністю на території України.


29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...
22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
На Київщині пасажирський потяг на смерть збив 20-річного юнака
04 грудня 2024, 20:49
Пошкоджені будинки та газогін: в ОВА показали наслідки обстрілів Нікопольщини
04 грудня 2024, 20:17
Росіяни скинули КАБ на будинок у Куп’янську: є загиблий та постраждалі
04 грудня 2024, 19:46
БЕБ викрило схему привласнення 10 млн на закупівлях дров для ЗСУ
04 грудня 2024, 19:24
Підрозділи ППО Сухопутних військ знищили за місяць понад 760 безпілотників
04 грудня 2024, 18:53
Як відключатимуть світло в Україні 5 грудня
04 грудня 2024, 18:27
Росіяни вдарили дронами по Нікопольщині: загинула жінка, є постраждалий
04 грудня 2024, 17:53
Харківщина отримала від міжнародних благодійників будматеріали для ремонту дахів
04 грудня 2024, 17:48
У Києві у парку Слави демонтували погруддя радянських діячів
04 грудня 2024, 17:22
Масштабна пожежа під Тернополем: із палаючої ферми врятували 50 тварин
04 грудня 2024, 17:00