UA | RU
01 жовтня 2021, 10:32

Михайло Добкін: Я підключу бізнес до вирішення проблеми ремонту зношених комунальних мереж

Проблеми водо- і теплопостачання Харкова можна вирішити, залучаючи бізнес для створення принципово нової системи комунальних послуг, забезпечивши його стабільним ринком збуту, а городян - якісною послугою

Про це заявив лідер ГО "Наш Дім – Харків", кандидат на посаду харківського міського голови Михайло Добкін в інтерв'ю YouTube-каналу Klymenko Time.

"Мережі зношені не тільки в Харкові. Мережі зношені у всіх обласних центрах, у всіх містах обласного значення України, які створювалися за схемою ще Радянського Союзу", - заявив Михайло Добкін, говорячи про стан водопровідних і теплових мереж Харкова, зношеність яких досягла критичної позначки в 80-90%.

За його словами, сьогодні потрібно залучати бізнес, який буде інвестувати в цю галузь на вигідних для нього і громади умовах. "Сьогодні ринок збуту - найголовніше. Сьогодні зробити не складно, складно збути. Тому ми даємо готовий ринок збуту - жителів міста, залишивши за собою контроль якості води, послуг і ставлення до людей", - зазначив він, говорячи про плани реформування системи водопостачання Харкова.

На думку лідера ГО "Наш Дім - Харків", пора йти від системи централізованого водопостачання, оскільки вона довела свою зайву дорожнечу і прийшла в непридатність. "У нас два основних водозабори в Харкові, де ми беремо воду. Один розташований в 156 км від Харкова, а другий - в 40 км. Ви уявляєте кількість електричної енергії, яку потрібно витратити для того, щоб для півторамільйонного міста перегнати таку кількість води? Це приблизно 95% всієї води, яку ми споживаємо", - пояснив він.

Натомість Михайло Добкін пропонує залучити бізнес для буріння артезіанських свердловин, які позбавили б від необхідності доставляти воду на такі відстані і забезпечили б якість продукту. "Один раз вклавшись, вони будуть десятиліттями на цьому заробляти. Можна проговорити, щоб вони і внутрішньобудинкові мережі взяли на себе, і в кранах харків'ян з'явилася вже справжня питна вода, як в Австрії, окремих регіонах Франції", - розповів він.

Аналогічним чином, на думку Михайла Добкіна, потрібно вчинити і з системою теплопостачання, оскільки вона має ті ж проблеми, коли теплоносій доставляється за десятки кілометрів, а втрати при цьому досягають критичної для собівартості позначки. "Треба від цього відходити, це було класно і сучасно в кінці 80-х, коли електроенергія і газ у нас нічого не коштували. Сьогодні ціна газу зашкалює, втрати теплоносія по ходу від виробництва до споживача – божевільні витрати. Опалювати сьогодні повітря на вулиці за гроші харків'ян – неможливо. У людей і грошей немає, і це – цинізм і скотство", - підкреслив політик.

Він вважає створення системи модульних котелень, які будуть опалювати кілька будинків, а не цілі мікрорайони, перспективною ідеєю для громади і бізнесу. При цьому місто буде змушене взяти на себе відповідальність і опалювати централізовано ті будинки, де неможливо поставити модульні котельні, їхня кількість становитиме 5-7% від загального числа абонентів.

"Зате інші люди і місто знімуть з себе проблему, тому що у них буде тепло дешевше й іншої якості", - зазначив Михайло Добкін і додав, що внутрішньобудинкові мережі також можуть стати відповідальністю бізнесменів-інвесторів при збереженні контролю якості за міською владою.

"Це проєкт, який потрібно розписати на багато років, частину навантаження покласти на державу. Це робота, її потрібно робити, і я розумію, я знаю, я хочу це зробити", - наголосив Михайло Добкін.

Нагадаємо, раніше Михайло Добкін заявив, що в Харкові необхідно проаналізувати діяльність міської влади за останній рік, провести аудит бюджетних витрат, роботи комунальних підприємств та відродити підтримку гуманітарної сфери.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...