UA | RU
27 травня 2024, 11:22

В Україні можуть посилити відключення світла після підвищення тарифів, — прогноз експерта

фото: pixabay.com

Обмеження енергопостачання для українців можуть стати жорсткішими після підвищення тарифів. Це пов'язано з ремонтною кампанією енергооб'єктів, яка планово проводиться влітку

Про це розповів директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко, передає RegioNews з посиланням на РБК-Україна.

Зокрема існує ризик того, що після підвищення тарифів енергопостачання обмежуватимуть ще сильніше. Це пов'язано, в першу чергу, із літом. Тоді ж ремонтна кампанія через спекотну погоду й зростання споживання буде дорожчою.

"Тому дефіцит у системі збільшиться і може бути особливо великим уже в липні. І терміни відключень можуть серйозно збільшитися", - розповів Омельченко.

На думку експерта, мешканці Києва найбільше відчують майбутні відключення світла. Сьогодні ж визначення лімітів не враховує наявність критичної інфраструктури, якої у столиці є багато та яка де інколи працює на всю країну.

Через це обмеження енергопостачання минулого тижня у Києві були більшими, ніж у середньому по країні. Наразі ж уряд працює над тим, аби розробити справедливі графіки для усіх областей.

Водночас, за словами експерта, підвищення тарифів є можливістю профінансувати ремонти державних електростанцій. Це, своєю чергою, дозволить забезпечити українців світлом сьогодні та наступної зими. Наразі ж дефіцит вже призвів до запровадження графіків відключенням. Але вони діють не цілодобовою, а переважно в пікові години.

Загалом підвищення тарифів дозволить не лише скоротити борги на ринку, але й оздоровити фінансову ситуацію в енергетичних компаніях. Це не означає, що відновлення потужностей відбуватиметься швидко, втім, процес буде прискорений.

Нагадаємо, раніше голова Міністерства енергетики України Герман Галущенко, рішення щодо підвищення тарифу буде ухвалено урядом до кінця травня.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...