UA | RU
20 серпня 2020, 21:15

Попри заборону уряду частина хасидів вже приїхала в Умань

Єврейська громада України розповіла, що офіційної заборони від уряду немає
Єврейська громада України розповіла, що офіційної заборони від уряду немає
Фото: flickr

Через відсутність офіційної заборони від українського уряду на приїзд хасидів в Умань, частина паломників уже прибула до міста.

Про це керівник Об’єднаної єврейської громади України Міхаель Ткач розповів в ефірі Суспільної студії, пише Regionews.

У першу чергу, треба дочекатись рішення уряду. Це найголовніше питання, і відповідальність за нього має взяти на себе керівництво країни”, — зазначив він.

Ткач наголосив, що нині в Україні немає юридичних механізмів, на основі яких можна заборонити паломництво, а зробити це може "лише вольове рішення уряду”. Він також додав, що момент, коли хасидам можна було б заборонити приїжджати до Умані, вже упущено, навіть попри те, що свято відбудеться у вересні.

Я вважаю, що наразі буде складно заборонити паломництво. Хасиди вже поїхали та зупинити їх буде майже неможливо”, — наголосив Ткач.

Керівник єврейської громади зазначив, що Міністерству внутрішніх справ необхідно буде взяти відповідальність у двох питаннях: забезпечення норм карантину та безпеки паломників.

На мою думку, аргументи мера Умані не безпідставні. І думки та побоювання громади також. Але у ситуації, в якій ми зараз знаходимося, необхідно звернути увагу на виділення певного ресурсу для дотримання норм безпеки та карантину. Обмежити паломництво можна, а от заборонити, як я думаю, вже неможливо”, — підсумував Міхаель Ткач.

Нагадаємо, мер Умані Олександр Цебрій, який запропонував заблокувати в'їзди в місто, щоб не пустити хасидів, приїхав у Київ під Офіс президента України, щоб зустрітися з Володимиром Зеленським для запобігання масового приїзду хасидів в Умань.

Також мер Умані розповів, як провів ніч під ОП в очікуванні на Зеленського.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...