Умови, які необхідно виконати власнику земель для внесення відомостей до Держземкадастру
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/4/1467787249_1359988605_623x370_2__605x320.jpg)
Кадастровий номер є обов’язковим при укладанні угод про перехід права власності на земельні ділянки (спадщина, купівля-продаж та інше), застави земельних ділянок або прав на них (стаття 132, 133 Земельного кодексу України).
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки в межах населено пункту без кадастрового номера є вищою, ніж у земельних ділянок яким присвоєно кадастровий номер в три рази, що підвищує суму земельного податку (наказ Мінагрополітики 25.11.2016 №489 та стаття 201 Земельного кодексу України), а для земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів отримати Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є взагалі неможливим (наказ Мінагрополітики 23.05.2017 № 262)
Для внесення відомостей про земельну ділянку до кадастру та присвоєння кадастрового номера, власнику необхідно зробити три кроки:
-Замовити Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розробника документації із землеустрою – будь-якої землевпорядної організації;
-Надати розроблену документацію до Центру надання адміністративних послуг для Державної реєстрації земельної ділянки;
-Безкоштовно отримати витяг з Державного земельного кадастру про присвоєння кадастрового номера на земельну ділянку та внесення відомостей до Державного земельного кадастру;
-Зареєструвати право на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав в Центрі надання адміністративних послуг
Внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру є запорукою вільного розпорядження земельною ділянкою та сплати відповідного земельного податку, а також дуже доречне в переддень відкриття ринку земель.
Для отримання більш детальної інформації про земельні ділянки рекомендуємо звернутатися до Органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки (до землевпорядника селищної ради).
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)