UA | RU
27 марта 2019, 13:51

Страх і жахи ГМО: реальна загроза чи казки маркетологів

Генетично модифіковані організми або просто ГМО в ЗМІ і соцмережах недолюблюють – такі продукти частенько пов’язують з онкологією та алергією. А чи дійсно все настільки погано, або ж все це грамотна антиреклама і вигадки маркетологів? Що насправді ховається під абревіатурою ГМО намагалися розібратися журналісти Аgronews.

“Дослідження показують, що ГМО продукти безпечні і поживні”, – такі твердження не так давно опублікував у своїй статті Моллі Кнудсен, магістрант програми по комунікації в області харчування Університету Тафтса.

За його словами, недовіра людей до ГМО може бути викликано плутаниною в тому, що насправді означає “ГМО”.

Чуючи слова “генетично, модифіковано” і “їжа” в одному реченні, люди уявляють собі картинку, як божевільний вчений вводить якийсь жахливий інгредієнт в яблуко за допомогою гігантського шприца. Але це зовсім ті той випадок, каже вчений.

За словами професійного дієтолога Неви Кохран, генетично модифікована частина ГМО-рослин утворюється при зміні генів насіння. Ці зміни в ДНК насіння дають рослині певні характеристики, такі як стійкість до хвороб і посухи, які неможливо досягти інакше.

Продукти з цими типами генетичних модифікацій були на ринку ще з початку 1990-х років.

Вчені провели більше 75 досліджень безпеки кожного нового сорту насіння з цими зміненими генами, щоб зрозуміти вплив на людей, тварин і навколишнє середовище. Тільки після цих суворих процесів ці продукти, які виявилися безпечними, можуть потрапити на полиці продуктових магазинів, наприклад, в Сполучених Штатах.

Зараз в США, є тільки десять культур, затверджених ГМО. До них відносяться кукурудза, соя, бавовник, рапс, люцерна, цукрові буряки, папайя, гарбуз, картопля і яблука.

Маркування без ГМО спрацювало як геніальна тактика маркетингу продуктів харчування, щоб змусити людей думати, ніби вживання продуктів без ГМО краще для здоров’я.

У 2016 році компанія Hunt провела кампанію, в якій говорилося, що вони не використовують ГМО в жодному із своїх томатних продуктів. Але! На ринку взагалі немає ГМО-помідорів!

Ця рекламна кампанія була вивертом, щоб переконати людей в тому, що томатна продукція Hunt корисна для здоров’я, оскільки не містить ГМО. “Ці заяви є просто маркетинговим інструментом, який створює страх перед абсолютно безпечними і здоровими продуктами”, – говорить дієтолог Нева.

У науковому співтоваристві існує майже загальна згода щодо того, що продукти, вирощені з насіння ГМО, безпечні для вживання.

Насправді, в 2016 році вчені опублікували 600-сторінкову доповідь, в якому наводилися результати понад 1000 наукових статей, на підставі яких зроблено такий висновок.

Однак багато людей все ще скептично ставляться до ГМО.

Згідно з новим опитуванням, проведеним Міжнародною радою з інформації про продукти харчування, 47% респондентів заявили, що в деякій мірі уникають ГМО-продуктів і роблять це головним чином через побоювання за своє здоров’я.

Трохи дивно, але все ще існує невідповідність між тим, що говорить наука, і тим, у що люди вірять.

Незважаючи на те, що ГМО-культури були на ринку майже 30 років, реальне недовіру до цих продуктів зросла з ростом інтернету і соціальних мереж.

“Як тільки інформація з’являється в інтернеті, вона транслюється в соціальних мережах, блогах і статтях, що ще більше поширює дезінформацію і страх. Важко провести різницю між тим, що заслуговує на довіру, і чиїмось особистою думкою за такою гарячою темою, як ГМО”, – говорить дієтолог Нева Кохран.

Багато вчених запитують: може настав час перестати демонізувати їжу? Органічна їжа вже давно мирно співіснує з продуктами, отриманими з ГМ-рослин.

До того ж, наразі немає жодного доказу про шкоду, заподіяну ГМО організму людини.

gnews gnews Подписывайся, чтобы узнать новости первым Подписаться
16 апреля 2025
Работа не для всех: как в Украине "душат" потенциал поколения 50+
Украинцы старше 50 лет чаще других сталкиваются с трудностями трудоустройства. Несмотря на опыт и знания, этой категории граждан рынок зачастую предлагает неквалифицированную работу с низкой зарплатой...
15 апреля 2025
Сумская трагедия. Чего стремилась достичь Россия, и зачем Трамп играет на стороне Кремля
Россия делает все возможное, чтобы сорвать предстоящее перемирие, но пытается сделать это руками Украины. Но несмотря на очередное скандальное заявление президента США Дональда Трампа, этот план у рос...
11 апреля 2025
Социология против Минединства. Почему украинцев за границей не заинтересовали инициативы Алексея Чернышева
На деятельности Министерства национального единства по большому счету можно ставить крест. Министерство с пафосным (совершенно в стиле нейминга нынешней власти) названием, созданное в прошлом году, ко...
10 апреля 2025
Что известно о бизнесмене Манукяне, подозреваемом в связях с Арменом "Горловским"
Харьковский бизнесмен Владимир Манукян, как правило, избегает публичности. Он из категории людей с чрезвычайно противоречивой репутацией. Но недавно несколько СМИ обратили внимание на его недавнее про...
Во Львовской области трехлетний мальчик упал с трактора и попал под колесо
17 апреля 2025, 12:45
Россияне обстреляли Никополь из тяжелой артиллерии: погибли 2 гражданских, ранены 5 горожан
17 апреля 2025, 12:30
В Тернопольской области произошел пожар в лицее
17 апреля 2025, 12:17
Жестокое убийство 19-летнего парня в Ивано-Франковске: 14-летним подросткам объявили подозрения
17 апреля 2025, 11:57
На Буковине будут судить правоохранителя, который за 20 тысяч евро перевозил "уклонистов" в багажнике авто
17 апреля 2025, 11:34
Украинские бойцы уничтожили на Донетчине наземный вражеский беспилотник
17 апреля 2025, 11:15
Российские войска атаковали Донетчину КАБами: погиб человек, ранены 6 гражданских
17 апреля 2025, 11:00
На Запорожье вражеский дрон ударил по авто, которое доставляет воду в прифронтовые села
17 апреля 2025, 10:49
Россия запустила по Украине баллистику и 75 ударных дронов: как отработала ПВО
17 апреля 2025, 10:30
В Ровно на строительстве рабочий упал с высоты – он в реанимации
17 апреля 2025, 10:05