Найдорожчі і найдешевші міста світу - рейтинг The Economist
Перше місце в рейтингу найдорожчих міст світу ділять одразу три міста - Париж, Гонконг і Сінгапур.
Це перший подібний випадок в 30-річній історії рейтингу, який укладає підрозділ економічних досліджень журналу The Economist.
Під час роботи на рейтингом його автори враховують вартість базових товарів і послуг - наприклад, скільки коштує хліб і в яку ціну обійдеться стрижка.Одна з авторів звіту Роксана Члачева каже, що Париж регулярно входить у першу десятку рейтингу ще з початку 2000-х років - він був і лишається "неймовірно дорогим місцем для життя".
"Тільки ціни на алкоголь, тютюн і транспорт тут співставні з іншими європейськими містами", - додає вона.
Приміром, середня вартість жіночої стрижки у Парижі - $119,04. Для порівняння, у Цюриху вона обійдеться вже у $73,97, а в Осаці - в $53,46.
Ось, як виглядає перша десятка рейтингу найдорожчих міст світу:
- Сінгапур
- Париж
- Гонконг
- Цюрих
- Женева
- Осака
- Сеул
- Копенгаген
- Нью-Йорк
- Тель-Авів
Інфляція і коливання курсу призвели до того, що порівняно з минулорічним рейтингом у цьому році можна говорити про серйозні зміни в окремих країнах.
Приміром, Аргентина, Бразилія, Туреччина та Венесуела сильно послабили свої позиції у тому, що стосується вартості життя.
У столиці Венесуели інфляція склала близько 1 000 000% і призвела до того, що місцевій владі взагалі довелося випускати нову валюту.
Саме Каракас займає останню сходинку в цьогорічному рейтингу The Economist. Наприклад, наприкінці грудня вартість однієї порції кави тут складала $0,62, а більшу частину року була вдвічі меншою.
Другий з кінця - Дамаск.
Ось 10 найдешевших міст світу - принаймні серед 133 міст, дані про які збирає The Economist.
- Каракас (Венесуела)
- Дамаск (Сирія)
- Ташкент (Узбекистан)
- Алмати (Казахстан)
- Банґалор (Індія)
- Карачі (Пакистан)
- Лагос (Нігерія)
- Буенос-Айрес (Аргентина)
- Ченнаї (Індія)
- Нью-Делі (Індія)