Ігор Березанський про Masterpass і новий споживчий досвід у цифровій комерції
![](https://devb.regionews.ua/static/img/6/0/60e0872dbfbc71464e3d041c98f70168_605x320.jpg)
Ігор Березанський, менеджер бізнесу електронної комерції Mastercard в Україні, в спеціальному матеріалі розповідає про цифрову комерцію в Україні та інструменти, що полегшують життя користувача.
За статистикою, 38% замовлень на сайтах і 97% під час покупок в онлайн-магазинах за допомогою мобільних пристроїв залишаються незавершеними через незручності процесу оформлення та оплати. Зручність і безпека оплати у формуванні довіри до магазину займають одну з ключових ролей. Це стосується як кількості дій користувача при оплаті, яких чим менше, тим краще, так і впевненості у безпеці платежу.
Подібним викликам користувацького досвіду відповідає Masterpass – платформа цифрових гаманців, екосистема, яка об’єднує платіжну систему, торговців і споживачів. Masterpass існує у світі з 2013 року, в Україні платформа стала доступна з літа 2016 року. Для торговця це – простий інструмент для прийому платежів онлайн, на сайті або в мобільному додатку. Для користувача – зручний і надійний цифровий гаманець, який зберігає дані платіжних карт у безпечному місці, позбавляючи від необхідності кожного разу вводити реквізити (номер карти, CVC-2 код та ін.) під час оплат. Зареєстровані користувачі можуть безпечно зберігати в Masterpass дані своїх банківських карт різних платіжних систем. Гарантом безпеки платежів, здійснених з Masterpass, є Mastercard.
Зараз рішення з Masterpass підтримують понад 2 тисячі українських торговців. Це різні онлайн-магазини (наприклад, LeBoutique, Zakaz.ua), майданчики для оплати сервісів, у тому числі комунальних (Ipay.ua, Portmone), покупки квитків («Укрзалізниця»), сервіси для грошових переказів (Karton, чат-бот для Facebook-месенджера – LeoBot).
Masterpass відкриває великі можливості і для мобільної комерції. Вже зараз працюють рішення, що дозволяють платити за допомогою Masterpass за паливо на заправках (використовуючи рішення WOG PAY і OKKO Pay) і парковку (Parking UA).
З березня власники цифрових гаманців Masterpass можуть оплачувати покупки на сайтах торговців з мобільних додатків і через QR коди завдяки рішенню Mastercard QR. Для оплати користувач сканує QR код з логотипом Mastercard QR на сайті продавця за допомогою мобільного додатку, вибирає карту з наявних у гаманці Masterpass, підтверджує оплату – покупка здійснена. Першими спробувати новий тип оплат можуть користувачі мобільних додатків Vodafone Pay і TACHCARD. Це рішення дозволяє підключити до нового способу платежів необмежену кількість онлайн-магазинів, без необхідності інтеграції Masterpass у кожному з них окремо, що створює нові можливості для цифрової комерції.
Ігор Березанський
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)