UA | RU
19 марта 2018, 10:02

Антон Семчишин, директор з комунікацій FEX.NET: «Наші основні переваги – відтворення контенту онлайн та мультиплатформеність»

У липні 2017 року в Україні була запущена платформа FEX.NET – File EXchange Network. Це – хмарна платформа для зберігання і передачі даних із функціями відтворення мультимедіа контенту, анонімного обміну файлами, онлайн-відтворенням даних та доступу з будь-якого пристрою. Початкові інвестиції в проект склали близько $4 млн. А основними інвесторами виступили його співзасновники.

Антон Семчишин, директор з комунікацій FEX.NET, в інтерв’ю UA.News розповів про можливості сервісу і нові продукти для користувачів і бізнес-сегменту.

Напевно українські користувачі порівнюють FEX.NET з ex.ua. Розкажіть, чому FEX.NET це не ex.ua і в чому ключові відмінності цих сервісів?

Антон Семчишин: FEX.NET і вже закритий ex.ua мають лише одну спільну рису – вони надають послуги зберігання даних. На цьому схожість і зв’язок між цими сервісами закінчується. FEX.NET відрізняється від ex.ua хоча б тим, що на нашому сервісі не реалізований пошук по файлах, файлами можна ділитися лише з певними користувачами і, найголовніше, FEX.NET це платний сервіс.

На FEX.NET закладена багатомовність. За яким принципом вибирали ринки?

А.С.: FEX.NET, в принципі, міжнародний сервіс, тому багатомовність – основоположна у позиціонуванні продукту. Ринки Європи та Азії були обрані, тому що вони наймасовіші. А також зручні нам з точки зору можливої ​​географії розташування інфраструктури.

І як ви збираєтеся завойовувати, наприклад, азіатський ринок?

А.С.: Такого завдання, відверто кажучи, не було. Азіатський ринок один із найбільш розвинутих у галузі хмарних обчислень, тому достатньо залучати користувачів з числа тих, хто тільки починає знайомитися з хмарними технологіями. Вже на даному етапі розвитку ринок Азії є для нас важливим. Країни з цього регіону, Індія та Індонезія, зараз генерують вагомий відсоток відвідуваності нашого ресурсу.

Які ваші переваги перед місцевими конкурентами?

А.С.: Основною перевагою нашого сервісу ми вважаємо можливість відтворення контенту онлайн та мультиплатформеність. У нас є не тільки додатки для ПК або мобільних девайсів, але і FEX ID для Smart TV. Це дійсно незвичайний продукт для хмарних платформ. На даному етапі є лише додаток для Samsung Smart TV, але в найближчому майбутньому ми суттєво розширимо перелік моделей, на яких можна буде користуватися цією програмою.

В умовах використання платформи мова йде про те, що користувачеві забороняється розміщувати матеріали, що порушують права інтелектуальної власності чи інші права третіх осіб. Напевно, це відбувається. Як ви з цим боретеся?

А.С.: У цивілізованому суспільстві діє презумпція невинності, тобто ми можемо говорити про порушення прав третіх осіб лише за умови звернення за фактом порушення цих прав. За час роботи ресурсу таких звернень практично не було, а ті, що були, ми оперативно обробляли відповідно до політики ресурсу.  На ринку України ми підтримуємо правовласників, саме тому ми підписали меморандум про співпрацю з Національною Поліцією України і вступили в «Телекомунікаційну палату України» – бізнес-асоціацію, яка представляє інтереси найбільших гравців місцевого телеком-ринку.

Зараз FEX.NET надає доступ до безкоштовної колекції ліцензійних фільмів і онлайн-радіо без реклами в тарифі FEX Plus. Що ще користувач купує за ці гроші? Що там можна побачити і як часто оновлюється колекція контенту?

А.С.: Насправді, відео і аудіо контент, який ми надаємо у  FEX Plus, грає не дуже велику роль. Основне завдання нашого сервісу – зберігання і передача даних з можливістю відтворення контенту онлайн. І якщо ділитися даними можна і без платного акаунту на ресурсі, щоб їх постійно зберігати, необхідно оформити передплату. Саме за це і платить користувач.

Вбудований контент – це можливість для користувача подивитися, як він зможе відтворювати особисті аудіо та відео файли. Щоб отримати повноцінну відеотеку з фільмами існує ряд ресурсів, FEX.NET не ставить перед собою завдання з ними конкурувати. Ми розвиваємо велику кількість призначених для користувача продуктів і незабаром представимо повноцінний пакет рішень для бізнес-сегменту. Очікувати поповнення контенту не варто, адже це – не основна цінність продукту.

Припустимо, в якийсь момент я не продовжую підписку на FEX.NET, що відбувається з усіма моїми даними? Чи зможу я до них повернутися через якийсь час, знову сплативши використання платформи?

А.С.: Для зручності користувачів на нашому ресурсі реалізований механізм автоподовження підписки. Якщо користувач свідомо відмовляється продовжувати передплату, на даному етапі, його файли видаляються через два тижні. Зараз ми в процесі реалізації механізму «заморозки» файлів преміум-користувачів, які не продовжили підписку на сервіс. Тобто, незабаром файли не будуть видалятися, якщо користувач не продовжив підписку, а просто будуть зберігатися на наших серверах певний час, щоб він міг пізніше відновити їх.

Користувачі все частіше скаржаться на швидкість і помилки в завантаженні. Як часто ви проводите ітерації, щоб удосконалювати свою роботу?

А.С.: Швидкість завантаження залежить не тільки від сервісу FEX.NET і його роботи, а й від безлічі факторів. Серед них: якість послуг інтернет-провайдера, якість мережевого обладнання користувача, його географічне розташування і обсяг даних при завантаженні.

Скарги на швидкість завантаження не поширені серед користувачів сервісу. Швидкість завантаження об’єктивно висока, особливо, якщо порівнювати іншими хмарними сервісами. А ось скарги на помилки трапляються. Тому зараз одним із пріоритетів нашої команди розробки є нова система завантаження даних на сервіс, яка дозволить усунути ці скарги і працювати за даними ще швидше і зручніше.

Технічна команда веде роботи по вдосконаленню сервісу кожен день, оновлення виходять фактично щотижня. Іноді вони не очевидні в роботі для користувача, але, я впевнений, що ті, хто стежать за розвитком FEX.NET, бачать істотний прогрес у роботі сервісу.

FEX ID і FEX Backup – свого роду плюшки для користувача або частина стратегії розвитку бренду? Розкажіть про них докладніше. Чи плануєте ви вводити ще щось подібне?

А.С.: FEX ID – один з найважливіших продуктів нашого сервісу. У сучасному світі все більшу роль відіграють мобільні додатки. Мобільний телефон практично замінив комп’ютер, на ньому можна з легкістю виконувати всі необхідні користувачеві операції. Тому, додаток FEX ID для мобільних телефонів і Smart TV дуже важливий для нас. FEX ID для мобільних платформ – це автозавантаження фото в хмару, доступ до особистих файлів та відтворення файлів на мобільних пристроях. А додаток для Smart TV – можливість дивитися свої відео на великому екрані.

FEX Backup – продукт для завантаження даних у хмару з комп’ютера, без використання веб-браузера. На даному етапі він представляє досить простий інструмент, який ми незабаром замінимо більш функціональним додатком FEX Sync.

FEX Sync – додаток для повноцінної синхронізації комп’ютера користувача з хмарою FEX.NET. Він дозволить завантажувати файли в сховище і на комп’ютер.

Стосовно подальшого розвитку екосистеми FEX.NET. Ми плануємо ще багато різних продуктів для користувачів і бізнес-сегменту, але на даному етапі дуже важливо зробити вже існуючі продукти максимально якісними та інноваційними.

 

Яна Зуєва

17 июня 2024
Отдых летом: сколько стоит поехать на море и полюбоваться горами на западе Украины
Несмотря на войну, туристический сезон в Украине в разгаре, ведь большинство комплексов отдыха, скажем, на западе Украины, забронированы чуть ли не до конца лета. Конечно, из-за мобилизационных меропр...
13 июня 2024
Жизнь со светом: сколько нужно выложить за генератор, павербанк и зарядную станцию
Отключение электроэнергии снова внесло коррективы в жизнь украинцев. Конечно, все это подтолкнуло население к поиску вариантов, как улучшить бытовые условия в отсутствие света. Кто-то покупает генерат...
07 июня 2024
Как привести россию в чувства и почему присутствие Байдена необязательно. Политолог Игорь Рейтерович – о Саммите мира в Швейцарии
В преддверии первого Саммита мира в Швейцарии (15-16 июня) политолог Игорь Рейтерович рассказал в интервью RegioNews, чего ожидать Украине от этого международного мероприятия, когда на него смогут при...
31 мая 2024
Стоит ли бежать в обменники: что происходит с курсом доллара и упадет ли он назад
Последние две недели оказались достаточно турбулентными для украинской гривны. Если в середине мая доллар можно было приобрести менее чем за 40 грн., то сейчас он стоит минимум 41 грн и есть еще тенде...
СБУ задержала депутата Ужгородского горсовета на взятке — обещал отсрочку от мобилизации
20 июня 2024, 20:48
Сын министра внутренних дел Клименко мобилизовался в армию
20 июня 2024, 20:15
Одессит замаскировался под бабушку, чтобы добраться до Словакии
20 июня 2024, 19:30
В Соломенском районе Киева горит многоэтажка
20 июня 2024, 19:17
Зеленский поручил правительству разработать упрощенные условия для установки солнечных панелей и аккумуляторов
20 июня 2024, 19:06
В реке в Кировоградской области обнаружили тело утопленника
20 июня 2024, 18:45
Во Львове полиция разыскала водителя, сбившего женщину с младенцем
20 июня 2024, 18:34
Укрэнерго: графики отключений света 21 июня будут действовать на протяжении всех суток
20 июня 2024, 18:20
Рада поддержала законопроект о публичных консультациях: как они будут проводиться
20 июня 2024, 18:09
ВСУ показали обломки российских крылатых ракет, сбитых на Днепропетровщине
20 июня 2024, 17:54