UA | RU
14 березня 2025, 13:42

У КМІС розповіли, чи готові українці поступитися деякими територіями

фото: Metin Aktas/AA/picture alliance

Половина українців вважають, що за жодних обставин Україна не повинна відмовлятися від територій

Про це свідчать дані проведеного Київським міжнародним інститутом соціології опитування, передає RegioNews.

З травня 2022 року КМІС у своїх опитуваннях систематично запитує громадян про їхню готовність йти на територіальні поступки задля якнайшвидшого встановлення миру та збереження незалежності країни.

Порівняно з груднем 2024 року, ставлення українців щодо відмови від територій у війні проти Росії майже не змінилося.

Зокрема, 50% опитаних вважають, що Україна не повинна поступатися територіями за жодних обставин, навіть якщо це призведе до затягування війни (у грудні 2024 року такої думки дотримувалися 51%).

Тільки 39% опитаних вважають, що Україна може поступитися частиною своїх територій для досягнення якнайшвидшого миру (у грудні 2024 року цей показник становив 38%). Ще 11% респондентів не змогли визначитися зі своєю позицією.

Ситуація загалом залишається стабільною у всіх регіонах порівняно з даними за грудень 2024 року.

Єдиним регіоном, що трохи відрізняється від інших, є схід України, де лише 42% респондентів категорично виступають проти територіальних поступок.

Довідка: Всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" проводилось 14 лютого - 4 березня 2025 року методом телефонних інтерв'ю. В опитуванні взяли участь 2029 респондентів у віці 18 років і старше.

Нагадаємо, раніше в Офісі Президента повідомили про результати зустрічі української та американської делегацій у Джидді. Україна погодилась запровадити 30-денний режим припинення вогню за умови, якщо його прийме також російська сторона.

Читайте також: Після Джиди Трамп визначився, але Путін не піде на перемирʼя

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...