У Міноборони відповіли, чи мають право працівники ТЦК затримувати громадян для оновлення даних
Представники ТЦК не мають права затримувати людей та доправляти їх до Територіального центру комплектування для оновлення військово-облікових даних
Про це йдеться у відповіді Міністерства оборони на запит РБК-Україна, передає RegioNews.
Як зазначили у Міноборони, право на адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК мають лише поліцейські. Уповноважені представники ТЦК таких прав не мають.
При цьому під час дії воєнного стану уповноважені представники ТЦК вживають заходів разом з поліцейськими до адміністративного затримання та доставляння до ТЦК громадян, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку.
"Адміністративне затримання громадянина поліцейським може відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК. Так само не заборонено законом доставляти громадянина, який був затриманий поліцейським, на транспортному засобі ТЦК за умови присутності у ньому поліцейського. Не суперечить чинному законодавству і доставлення громадянина до ТЦК, яке відбувається добровільно (тобто не всупереч волі громадянина)", – пояснили у Міноборони.
Нагадаємо, раніше у Раді назвали ситуації, у яких працівники ТЦК мають право застосовувати силу.
Також повідомлялося, що 18 червня у мобільному застосунку Резерв+ з'явився QR-код і це означає, що електронний військово-обліковий документ отримав таку саму юридичну силу, як і паперовий.
Станом на 19 червня 500 тисяч українців згенерували військово-облікові документи онлайн через Резерв+. Це близько третини від усіх користувачів застосунку, які оновили свої дані.