Юристи пояснили, яке покарання загрожує за втечу від працівників ТЦК
Людям, які втікають від працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) може загрожувати не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на інформацію від юристів Безоплатної правничої допомоги.
"Якщо вдасться встановити особу втікача, то такі дії можуть розглядатися як ухилення від мобілізації та перешкоджання роботі представників ТЦК та СП", - пояснюють юристи.
За ухилення передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.
Керівники ТЦК можуть самостійно розглядати адміністративну справу і винести постанову про притягнення до відповідальності. У цій ситуації йдеться про покарання у вигляді штрафу до 25,5 тис. грн. Таку постанову можна оскаржити лише у суді, подавши позов проти військкомату.
Водночас за фактом втечі від працівників ТЦК може наставати і кримінальна відповідальність, наприклад, за статтями 336, 336-1, 337, 335 КК України.
"Часто це саме стаття 336 — ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Нею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Зараз спостерігається, що позбавлення волі часом замінюють іспитовим терміном від 6 місяців до 3 років", - зазначають юристи.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно 44-річного жителя Умані на Черкащині за ухилення від призову. Чоловік отримав повістку на проходження навчання та військової служби, однак він самовільно покинув приміщення ТЦК і зник. Правопорушнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.
Також повідомлялося, що контррозвідка Служби безпеки України запобігла серії терактів проти військовослужбовців Сил оборони в Запоріжжі. Під час спецоперації правоохоронці затримали "на гарячому" російського агента ФСБ, який готував підриви авто співробітників місцевих ТЦК та СП.