Нацбанк показав нову монету номіналом 10 гривень: фото
![](https://devb.regionews.ua/static/img/4/4/441549256_858679399636041_6335197965199086694_n_605x320.jpg)
Сьогодні, 29 травня, Національний банк України презентував нову обігову пам’ятну монету "Державна спеціальна служба транспорту" номіналом 10 гривень
Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає RegioNews.
Нова монета номіналом 10 гривень з’явиться в обігу найближчим часом. Вона присвячена Державній спеціальній службі транспорту – військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України.
Ми присвячуємо військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту нову обігову пам’ятну монету. Щодня вона перебуватиме в обігу і потраплятиме до рук мільйонів українців. Вважаємо за честь саме так, у обіговій пам’ятній монеті, висловити подяку та повагу до українських військовослужбовців, які стоять на сторожі національної безпеки та захищають українську транспорту інфраструктуру, — йдеться у повідомленні.
Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На ньому, в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
Як зазначили в НБУ, на реверсі монети по колу розміщені написи "ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛЬНА СЛУЖБА ТРАНСПОРТУ” та гасло її військовослужбовців: "НЕЗЛАМНІ ДУХОМ ВІДНОВЛЯТЬ УКРАЇНУ!”. У центрі композиції рельєфно зображено емблему служби та схематичний міст, що символізує транспортну інфраструктуру України.
Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет. Її виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм. Гурт монети – рифлений.
Нагадаємо, до Дня Повітряних сил ЗСУ Національний банк України презентував нову обігову пам’ятну 10-гривневу монету "ППО - надійний щит України". На ній зображений американський зенітно-ракетний комплекс Patriot.
Також повідомлялося, що Національний банк України до Дня Святого Валентина ввів в обіг памʼятну монету "Кохання".
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)