"Податок на бездітність" — автор відкликає скандальний законопроєкт
Після розголосу навколо пропозиції народного депутата зі "Слуги народу" про запровадження "податку на бездітність" законопроєкт був відкликаний
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає RegioNews.
Відповідний законопроєкт №11264 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні" зареєстрував у Верховній Раді нардеп Сергій Гривко від партії "Слуга народу".
Платниками "демографічного збору" пропонувалося зробити всіх фізичних осіб – резидентів України віком від 21 до 58 років. Пропонується запровадити такі ставки збору:
- 1,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які не мають дітей;
- 1% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають одну дитину;
- 0,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають двох дітей.
Винятком стануть особи, які мають трьох або більше дітей; особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами не рідше, ніж один раз на 2 роки; особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.
У тексті законопроєкту зазначається, що об’єктом оподаткування збором є всі доходи, отримані платником збору у грошовій формі з використанням безготівкових розрахунків. Не обкладатимуться новим податком, зокрема:
- зарплати представників Сил оборони;
- отримані волонтерами кошти,
- гроші кошти, виплачених особі у якості повернення банківського вкладу (депозиту);
- кошти, отримані особою від продажу належних їй об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів;
- кошти, отримані від міжнародних громадських, благодійних та інших організацій, а також від представництв міжнародних організацій в Україні у якості благодійних пожертв та інших видів грошової допомоги.
Також це не стосуватиметься грошових коштів, отриманих фізичною особою у кредит від банку або іншої фінансової установи, а також грошових коштів, які зараховуються на рахунки у банківських та інших фінансових установах у якості погашення кредитних зобов’язань фізичної особи перед цими установами.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відповідно до нового закону про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня, роботодавці мають право вручити повістку військовозобов'язаному співробітнику.