UA | RU
07 грудня 2023, 11:47
Реклама

Як заощадити на опаленні будинку: забезпечуємо житло теплом без газу

Через постійне зростання цін на газ, багато хто замислюється, як заощадити на опаленні в приватному будинку і переходять на альтернативні варіанти обігріву - такий підхід дозволяє, не втрачаючи в комфорті, суттєво знизити витрати

У цій статті ми розповімо, що являє собою економна система опалення в приватному будинку, розглянемо кращі способи обігріву і допоможемо вибрати той, який буде оптимальним саме для вашого житла.

Чому газове опалення – це не найвигідніший варіант?

Системи газового опалення стали популярними наприкінці минулого століття — газові магістралі простяглися до багатьох міст і сіл, а блакитне паливо стало доступним за дуже низькими цінами. Крім цього, люди хотіли нарешті позбутися турбот, пов'язаних з обслуговуванням та доглядом за застарілим опалювальним обладнанням.

Сьогодні нестабільні ціни та сумнівна якість палива сильно торкнулися вразливих верств населення, наприклад, пенсіонерів. Витрати на опалення та інших комунальних послуг може йти до половини пенсії, тому люди змушені фізично економити або використовувати альтернативні, більш економічні джерела тепла.

Крім зростання цін на газ, таке опалення має й інші недоліки:

  • Високі витрати на розробку проекту, монтаж та обслуговування обладнання;
  • Необхідність отримання дозволів на встановлення газової системи у будинку;
  • Потребує грамотного обладнання котельні, в т.ч. монтаж димоходів та вентиляції для відведення відпрацьованих газів, автоматики для контролю витоку газу тощо;
  • Підвищений ризик виникнення НП: вибух, пожежа, витік газу.

Як опалювати приватний будинок без газу та при цьому економити витрати?

При плануванні опалення розробіть найоптимальнішу систему опалення, враховуючи тип будови, клімат, доступність джерел тепла, персональні переваги та бюджет. Перелічимо кілька популярних в Україні варіантів опалення без газу:

  1. Тепловий насос – екологічно чисте рішення, т.к. як джерело тепла використовує повітря, ґрунт або воду, а отриману енергію передає на всі потреби будинку: гаряче водопостачання, опалення та кондиціювання кімнат.
  2. Котли на твердому паливі одержують енергію, спалюючи деревину, вугілля, пелети, антрацит, кокс, паливні брикети і т.д. Забезпечують високий рівень автономності та надійності. Стануть відмінним вибором для заміського будинку, де немає доступу до газу або трифазної електромережі.
  3. Електричні котли прості в установці та обслуговуванні, відмінно підходять для монтажу у будь-яких будинках. Просто підберіть потрібну потужність.
  4. Автономні електричні радіатори, тепловентилятори та конвектори забезпечують локальне опалення приміщень. Можна замовити портативну систему та переміщати агрегат між кімнатами.
  5. ІЧ-панелі випромінюють тепло в інфрачервоному діапазоні, нагріваючи поверхні предметів.
  6. Інверторні кондиціонери з функцією обігріву (теплового насоса) дозволяють використовувати їх як альтернативну систему опалення в помірних кліматичних умовах, наприклад, міжсезоння.
  7. Сонячні колектори перетворять енергію сонячних променів на електроенергію, яка може використовуватися, в тому числі, і для опалення приміщень. Найвигідніше встановлювати в регіонах зі статистично великою кількістю сонячних днів (150+ на рік).

Порівняння газового опалення з його альтернативами

Газ

Тепловий насос

Електричний котел

Котел на твердому паливі

Сонячні колектори

Витрати на опалення

Помірні

Низькі, залежить коефіцієнта СОР

Помірні

Помірні

Сонячна енергія безкоштовна

Екологічна чистота

Середня

Висока

Висока

Середня

Висока

Ефективність

Висока

Висока

Висока

Залежить від типу палива

Залежить від сонячної активності

Чи потрібна доставка палива?

Так

Ні

Ні

Так

Ні

Підходить для віддалених регіонів

Якщо є газифікація будинку

Так (необхідна електроенергія)

Так (необхідна електроенергія)

Так

Так, якщо багато сонячних днів на рік

Як заощадити на опаленні у приватному будинку: робочі ідеї

Щоб зменшити витрати газу в приватному будинку:

  • Постарайтеся максимально знизити тепловтрати: утепліть стіни, дах та двері; встановіть герметичні вікна; обладнайте вентиляцію з рекуперацією тепла.
  • Обладнайте опалювальну схему термостатами, щоб легко оптимізувати продуктивність опалення залежно від погоди, часу дня або індивідуально налаштованих режимів.
  • Замініть все застаріле обладнання на сучасні енергоефективні системи.
  • Обладнайте теплу підлогу в кімнатах - завдяки максимальному комфорту для стоп можна знизити температуру повітря при збереженні комфортного рівня тепла.

Застосування цих "лайфхаків" дозволить зробити житло більш енергоефективним та знизити витрати на обігрів будь-яким типом опалювальних приладів.

04 липня 2024
На зиму є три сценарії в енергетиці, і найгірший – світло даватимуть по 2-3 години. Експерт Юрій Корольчук – про стан української енергосистеми
Українці продовжують готуватися до прогнозованих масштабних відключень світла під час найближчого опалювального сезону. RegioNews поцікавився в експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук...
28 червня 2024
Що буде з українськими чоловіками, які не оновлять дані до 16 липня
Все менше часу залишається у військовозобов’язаних до закінчення терміну, відведеного для оновлення військово-облікових даних. На всіх, хто цього все ж не встигне зробити, чекають неабиякі проблеми. R...
26 червня 2024
Як Тищенко вичерпав свій ліміт на скандали, і чому опальний нардеп сам "вирив" собі яму
Вже котрий день в інформпросторі обговорюється скандал з народним депутатом Тищенком, охоронці якого скрутили колишнього військового у Дніпрі. Нардепу вже оголосили підозру, а суд обрав запобіжний зах...
22 червня 2024
Пляжний сезон у містах України: де знайти місце для відпочинку на воді
Українці, які не мають змоги виїхати на відпочинок за кордон чи в інші курортні куточки України, шукають можливість провести відпустку чи вихідні біля води неподалік від дому. Втім, цьогоріч у багатьо...