У ЗСУ пояснили, чому повітряні тривоги стали тривалішими
Тривалість оголошених повітряних тривог в Україні тепер суттєво збільшилась. Це насамперед пов'язано з тим, що російська армія під час тренувальних польотів МіГів почала виконувати інші завдання
Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, передає RegioNews.
Зауважимо, що під час злітання ворожих МіГів, які є носіями ракет "Кинджал", тривога вмикається одразу на всій території України. "Кинджали" надзвичайно швидкі і можуть уражати цілі на відстані до 2 000 кілометрів.
Раніше, коли МіГи злітали,повітряна тривога лунала десь 20 хвилин. За словами Ігната, це росіяни відпрацьовували зліт та посадка, тренувальні польоти.
"Також були 1,5-годинні тривоги - це час, коли МіГ-31 відпрацьовує пальне. Літає, поки не витратить усе пальне, і повертається на базу. Таким чином ми з півроку і більше бачили тривоги по 1,5 години. Зараз ворог інші завдання ставить перед собою – це відпрацювання дозаправки в повітрі. Зрозуміло, що час перебування МіГа зростає удвічі. Зараз протяжність таких тривог – понад 2,5 годин", – пояснив речник Повітряних сил.
Зауважимо, що сьогодні, 10 листопада, повітряна тривога по всій території України тривала близько 3,5 години.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, кількість керованих авіабомб, які запускає Росія по прифронтових територіях та позиціях українських військ, значно зростає. На день їхня кількість може бути більше пів сотні.