За два роки кількість жінок-військових в ЗСУ зросла на 40%, — Міноборони
З 2021 року кількість жінок в українській армії зросла на 12 тисяч, тобто на 40 відсотків. Зараз проходять службу майже 43 тисячі військовослужбовиць
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Telegram Міністерства оборони України.
Міноборони скасувало усі обмеження для доступу військовослужбовиць до усіх посад.
"Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то нині — жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо", — йдеться у повідомленні.
Раніше контракт на проходження військової служби укладався з жінками віком від 18 до 40 років. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.
У Міноборони розповіли, що щодо декретної відпустки, то тривалість, яка визначена в медичному висновку, зараховується до строку вислуги у військовому званні.
Для жінок-військових надали можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів. Міноборони нагадало, що з 2019-го року український уряд дозволив вступати до військових ліцеїв дівчатам. До того ж жінки, які у майбутньому бачать себе офіцерами ЗСУ, мають доступ до усіх рівнів військової освіти. Їм можна опановувати ті самі спеціальності, що і чоловікам, а, згодом і служити за широким переліком посад.
Міноборони організувало системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який передбачає скасування відстрочки від мобілізації для студентів-чоловіків з 30-річного віку.
RеgioNews розбирався, як відбувається проходження військово-лікарських комісії і з якими діагнозами військовозобов'язаних визнають непридатними до служби.
Також ми писали, хто з жінок має тепер ставати на військовий облік і які є нюанси в цьому процесі.