Нові правила виплат ВПО: чи отримають допомогу українці, які повернулися з-за кордону
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розповіли, чи матимуть право на "виплати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)" громадяни, які повернуться з-за кордону. За новими правилами, тим переселенцям, які виїхали за межі країни, допомогу більше не виплачують
Про це повідомила голова Мінреінтеграції Ірина Верещук під час телемарафону, передає RegioNews.
За словами очільниці відомства, громадянам України, які повернуться з-за кордону, поновлять право на виплати для ВПО, проте не відразу, а лише через 15−30 днів.
За результатами останньої наради, вирішили готувати зміни до постанови № 709, де передбачать термін, після якого громадянам будуть поновлені грошові виплати.
"Зараз це питання обговорюється, але відразу скажу, ми обговорюємо питання 15−30 днів, це той термін, після якого людям відновлять виплати, якщо людина повернулася жити", — розповіла Верещук.
Окрім того, буде ще один напрямок. Як приклад, люди, які виїхали з Маріуполя одразу у 2022 році у Європу, а тепер повернулися. Таким чином, це стимулюватиме громадян повертатись, адже тут зможуть розраховувати на державну допомогу.
Відповідні зміни до урядової постанови планують ухвалити до кінця поточного місяця.
У 2023 році видатки на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) планують додатково збільшити на 16,5 мільярда гривень. Законопроєкт, де такі наміри прописані, невдовзі розгляне парламент.
З початку війни державна допомога для переселенців така:
- 2 тисяч гривень — на дорослу людину на місяць;
- 3 тисяч гривень — на дитину чи особу з інвалідністю;
- допомога на оплату житлово-комунальних послуг;
- допомога за держпрограмою "Прихисток".
Нагадаємо, за результатами проведеної верифікації внутрішньо переміщених осіб допомогу на проживання безпідставно отримували близько 109 тис. українців, які перебували за кордоном. Наразі виплати їм припинено.
Також повідомлялося, що в Україні на внутрішньо переміщених осіб (ВПО) чекають посилені перевірки. Фахівці Національної соціальної сервісної служби можуть здійснювати моніторинг фактичного місця переселенців, які отримують допомогу на проживання.