UA | RU
02 червня 2021, 13:12

Абітурієнти з тимчасово непідконтрольних територій зможуть пройти підготовчі курси зі стипендією

Фото з відкритих джерел

Абітурієнти з окупованого Криму та ОРДЛО цьогоріч уперше завдяки ухваленому закону отримали можливість пройти в літні місяці підготовчі курси зі стипендією

Про це в програмі телеканалу "Дом" розповів народний депутат України, член комітету ВР з питань освіти нації Роман Грищук, передає RegioNews.

Для участі потрібно обрати один з 23 вишів, які проводитимуть підготовчі курси, подати документи. Абітурієнт буде жити на підконтрольній Україні території, отримувати стипендію під час навчання на курсах, жити в гуртожитку, — розповів Грищук.

За його словами, курси стартують з 29 червня, але подати документи можна вже зараз — через освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна". Там порадять, який краще обрати університет, в якому найближчому до абітурієнта виші проводяться курси.

Це зроблено, щоб спростити процес початку студентського життя. Для дітей передбачена екскурсійна програма містом, де проводять підготовчі курси. Академічна частина важлива, але вона вторинна — найперше, це комунікація з університетом, майбутніми одногрупниками і тими, хто також проходить підготовчі курси, — зазначив депутат.

Він уточнив, цього року очікується, що курси відвідає 500-700 дітей, і наголосив, що кількість випускників з Криму та ОРДЛО, які бажають навчатися в Україні, росте щороку.

Вони (курси — ред.) спрямовані не так на цифру зростання, як на якість. Щоб діти більш підготовленими приходили на навчання 1 вересня. Але все-таки ми хочемо, щоб 500-750 дітей цього року пройшли підготовчі курси. А кількість дітей, які загалом будуть вступати до українських університетів, теж збільшилася. Щоб стало 2 500. Це велика цифра, враховуючи закриті КПВВ, правило одного в’їзду, і з огляду на пропагандистську роботу, яка здійснюється з іншого боку, — поінформував Грищук.

Він додав, що абітурієнтам з Криму та ОРДЛО, які вирішать проходити підготовчі курси в українських вишах, виплачуватимуть стипендію в розмірі двох прожиткових мінімумів — близько 4900 грн.

Стипендія виплачується щомісяця — в липні і серпні. Сума стипендії — два прожиткові мінімуми, це близько 4 900 грн на місяць. Учням потрібно буде отримати банківську картку, й університет буде нараховувати стипендію під час навчання на курсах, — пояснив депутат.

За його словами, держава платить за університет, який проводить ці підготовчі курси. За академічну складову, за проживання, та стипендію.

Абітурієнт ні за що не платить — він приїжджає, подає документи, вибирає університет для проходження курсів, отримує стипендію під час навчання, складає іспит і отримує сертифікат про закінчення підготовчих курсів. А 1 вересня йде вчитися, як звичайний студент, — уточнив нардеп.

За його інформацією, не виключається можливість подальшого розширення проєкту.

Важливо, що зараз представлені всі регіони — підготовчі курси проводяться у Львові, в Києві, Маріуполі, Сєвєродонецьку. Ми отримаємо зворотний зв’язок від слухачів цих курсів і наступного року, можливо, розширимо програму. Можливо, зробимо не двомісячні курси, а тривалі — щоб школяр міг у 9-10 класі проходити курси, а не тільки після випуску, — наголосив Грищук.

Як повідомлялося, цьогоріч у додатковій сесії ЗНО візьмуть участь близько 600 випускників з ОРДЛО. Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко повідомила, що цьогоріч додаткова сесія ЗНО стартує з 29 червня.

Раніше повідомлялося, що основна сесія ЗНО-2021 триватиме від 21 травня до 15 червня. Понад 13% її учасників – випускники минулих років.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
У Чернігівській області прикордонники знищили ворожу РЛС
23 квітня 2025, 17:59
Росіяни завдали ракетного удару по Сумщині
23 квітня 2025, 17:50
Пожежна небезпека і дощі: в Укргідрометцентрі попередили про погоду на 24 квітня
23 квітня 2025, 17:39
У Києві судили військового, який біля "Гулівера" жорстоко побив чоловіка
23 квітня 2025, 16:56
На Чернігівщині легковик врізався в дерево: постраждала водійка та двоє маленьких дітей
23 квітня 2025, 16:54
Окупанти вдарили по селищу на Харківщині: дрон влучив у приватний будинок
23 квітня 2025, 16:28
Погрожували розправою та вимагали гроші: в Одесі поліцейські спільно із СБУ викрили злочинну групу
23 квітня 2025, 16:21
Удар по Слов'янську: внаслідок атаки росіян загинув чоловік
23 квітня 2025, 15:57
Міноборони запустило оновлену версію Резерв+: які функції додали
23 квітня 2025, 15:50
На Полтавщині внаслідок падіння уламків дронів пошкоджені будинки
23 квітня 2025, 15:36