Як працюватимуть поліцейські безпеки у школах: роз’яснення від омбудсмена
![](https://devb.regionews.ua/static/img/s/c/screenshot_1_218_605x320.jpg)
У структурі Національної поліції впроваджують нову посаду – офіцер безпеки у школі. Проєкт "Служби освітньої безпеки" запроваджується у 402 закладах загальної середньої освіти у дев’яти областях
Про це розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов, інформує RegioNews.
За його словами, найнебезпечнішими територіями і територіями з підвищеним ризиком в Україні є райони в областях, які межують із рф і Білоруссю, а також наближені до лінії бойових дій. Зокрема в цих регіонах наявна велика кількість вибухонебезпечних предметів, які становлять загрозу для дітей.
Аби запобігти надзвичайним ситуаціям, забезпечити порядок і безпеку учнів та працівників школи, на цих територіях у межах проєкту "Служба освітньої безпеки” запроваджується охорона закладів загальної середньої освіти працівниками поліції. Вони будуть працювати у школах пів року, а потім повернуться до виконання попередніх обов’язків.
Проєкт запроваджується у 402 закладах загальної середньої освіти Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської Миколаївської, Рівненської, Сумської та Чернігівської областей.
В обов’язки офіцерів входить:
- запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
- організація пропускного режиму;
- взаємодія з дітьми та педагогами;
- комунікація з екстреними службами;
- реагування на правопорушення та у разі необхідності виклик підкріплення.
Крім того, у багатьох школах встановлюватимуть спецрамки та металодетектори, що допоможе виявляти небезпечні заборонені предмети, які хтось може принести до школи. Адже українські землі зараз є найбільш заміновані у світі.
Нагадаємо, раніше у МОЗ заявили, що в деяких регіонах можуть запровадити карантин через зростання кількості випадків зараження коронавірусом.
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)