Нардеп спрогнозував подальшу долю законопроєкту про мобілізацію: як буде відбуватися голосування
Верховна Рада, ймовірно, буде розглядати поправки до закону про мобілізацію від Комітету з нацбезпеки у четвер, 11 квітня, і тільки після цього буде голосування за закон в цілому
Такий прогноз дав народний депутат Ярослав Железняк, передає RegioNews.
Нардеп наголосив, що Комітет дає свої рекомендації, але долю закону та кожної окремої правки вирішує виключно зала парламенту.
Він пояснив, що має зʼявитися таблиця до другого читання, в якій буде понад 4300 правок, подані народними депутатами, які розділені на дві групи — враховані Комітетом, тобто те, що увійшло у рекомендації до другого читання, та відхилені правки. Більшість поправок опинилися серед відхилених.
Сьогодні, як прогнозує нардеп, Рада почне розгляд закону у другому читанні з відхилених правок. Автор кожної такої правки зможе запропонувати залі проголосувати. Поправка буде врахована, якщо вона набере понад 226 голосів.
"Я мало вірю, що буде позитивний тут результат, але такі правки ставити будуть. І враховуючи, скільки колег вже публічно не задоволені рішенням Комітету, то ставити будуть багато", — зазначив Железняк.
Відповідно до прогнозів нардепа, протягом сьогоднішнього засідання депутати розглядатимуть лише відхилені правки, та продовжать роботу у четвер. І уже завтра, за умови, що парламент встигне розглянути відхилені поправки сьогодні, почнеться розгляд врахованих Комітетом правок.
За словами Железняка, цей етап найголовнішим.
"Тут вже більше інтриги. Кожен депутат може поставити кожну таку правку "на підтвердження". Тобто, щоб її зберегти, треба в залі набрати 226+ голосів на кожну правку. Інакше вона стає відхиленою, і текст повертається до редакції першого читання. Тому все буде вирішуватися саме 11-го квітня. По кожній зміні яка врахована", — пояснив депутат.
Після цього відбудеться фінальне голосування за закон в цілому, додав Железняк.
Нагадаємо, Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив розгляд поправок до другого читання. Оприлюднено основні положення фінальної версії законопроєкту.