СБУ мала ще у 2014 році перевірити суддю Львова на громадянство РФ, але не зробила цього, — "Ґрати"
Служба безпеки України могла і повинна була виявити російський паспорт у судді Верховного Суду Богдана Львова, який нещодавно поновився на посаді, ще 10 років тому, у 2014 році. Однак перевірка так і не була проведена належним чином
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на видання "Ґрати".
"Зокрема, у 2014 році Львов проходив перевірку при наданні допуску до державної таємниці. І наприкінці травня 2014 року він, як суддя, отримав допуск до інформації із грифами "Таємно" та "Цілком таємно" (що є другим і третім ступенями секретності документів). Законом "Про державну таємницю" при цьому передбачається ретельна перевірка громадянина. Тоді, на думку судді Кушнової, СБУ мала переконатися, що Львов справді є громадянином України та не має звʼязків з іноземними державами (в цьому випадку — російською федерацією), які могли б становити загрозу національній безпеці. Цей допуск скасували лише після виходу розслідування журналістів "Схем", — йдеться у публікації.
Тож суддя Кушнова припускає, що інформація про російський паспорт мала б бути виявлена службою ще тоді.
"Проте цього не сталося", — зазначає вона, та вказує на те, що такі розбіжності між результатами перевірок СБУ у 2014 та 2022 році "очевидно вказували на потребу у вжитті додаткових заходів для перевірки даних відомостей".
Тож рішення про поновлення на посаді Львова суддя мотивує тим, що відповідач та третя сторона не надали достатніх, на думку суду, доказів, які б точно довели, що Львов справді сам щось робив для того, щоб отримати російський паспорт. Тоді як сторона захисту заперечувала, що він сам для цього щось робив. Врешті Кушнова винесла рішення на користь позивача, залишивши останнє слово за апеляцією.
"Чому перевірка Богдана Львова у 2014 році не встановила наявності у судді російського паспорта, а також з якої причини було повідомлено суд про припинення перевірки щодо цього питання, у СБУ не пояснили. СБУ стільки років "припускає" наявність паспорта рф у судді ВС, але досі нормально перевірити не може, а тепер вже й не буде. Причому доступу до держтаємниці його позбавили лише у 2022-му", — підкреслили у виданні.
Нагадаємо, 15 вересня 2022 року журналісти Схем з’ясували, що заступник голови Верховного суду та голова Касаційного господарського суду в його складі Богдан Львов отримав паспорт РФ у 1999 році. Однак у 2017-му, під час конкурсу на посаду в суді, він зазначив у своїй анкеті, що не має громадянства іншої країни.
Львов заперечував інформацію про своє російське громадянство, називав розслідування фейком та казав, що пройшов поліграф, щоб це довести. Він оприлюднив висновки і заявив, що "непричетний до отримання російського громадянства та паспорта РФ".
3 жовтня Служба безпеки України підтвердила, що Львов має громадянство РФ і двокімнатну квартиру на Ленінградському шосе в Москві. Під час таємного голосування Касаційного господарського суду ВС для звільнення Львова не вистачило одного голосу. Згодом його відрахували зі штату.
Київський окружний адміністративний суд 10 січня частково задовольнив адміністративний позов Богдана Львова – визнав протиправним та скасував наказ голови Верховного суду про відрахування судді зі штату ВС.