UA | RU
01 листопада 2023, 14:27

Арестович оприлюднив свою політичну програму

фото: president.gov.ua

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович на тлі розмов про його президентські амбіції оприлюднив свою політичну програму

Відповідний допис з'явилася на сторінках Арестовича в соцмережах, передає RegioNews.

У дописі із 14 пунктів колишній радник Офісу президента поділився своїм баченням з питань економічного розвитку України, війни, соціальної та зовнішньої політики.

Що включає програма Арестовича

1. Вводимо надзвичайний стан економіки, сфері нацбезпеки, енергетиці, фінансах. Ціль – скорочення процедур, прискорення розвитку.

2. Запускаємо аудит країни у виконанні когось із Великої Четвірки.

3. Знижуємо облікову ставку до 7%, робимо дешеві та доступні гроші для виробників.

4. Реформуємо податковий та митний кодекси - з метою розширення бази оподаткування, спрощення адміністрування, сприяння зборам. Податок на виведений капітал замість ПДВ. Адміністрація податків у підприємця має тривати не більше пів години на тиждень. Митниця та податкова – сервісні, а не каральні органи.

5. На фронті стаємо у стратегічну оборону. Змінюємо кадрову політику в Силах Оборони на людиноцентричну: більше життя зберегти, більше фахівців виростити.

Змінюємо систему мобілізації: запроваджуємо підготовку резервів на попередження та ротацію мобілізованих. Випускаємо чоловіків за кордон – з умовою повернення у разі призову.

6. Негайно та масово пропускаємо приватний бізнес в оборонне виробництво – з можливістю допомагати безпосередньо окремим військовим частинам – минаючи процедури МОУ.

7. Починаємо кластерний розвиток економіки – зі спеціалізацією регіонів та всебічним плановим забезпеченням такої спеціалізації (з урахуванням необхідності прикриття з повітря). Інвесторам надаються податкові та митні пільги. Насамперед нас цікавлять власні, малі нафтопереробні заводи та малі електростанції.

Кластери для розвитку: біотехнологічний, комунальний, енергетичний, нафтохімічний, фармацевтичний, ВПК. Умова – максимальна цифровізація процесів.

8. Пропозиція колективному Заходу – ми готові до варіанту Кісенджера – вимагаємо вступу до НАТО із зобов'язанням не відвойовувати окуповані на момент вступу території, а добиватися їхнього повернення лише політичним шляхом.

9. Негайно розпочинаємо широкі інтеграційні процеси із сусідами – Польщею, Румунією насамперед, особливо у сфері ВПК.

10. Реформа освіти. Скорочення кількості вузів на користь створення кількох профільних, потужних, добре забезпечених університетів. Надання їм прав автономності, створення з урахуванням науково-дослідних і науково-виробничих центрів. Відновлення системи профтехосвіти, мета – відновлення наукової та інженерної школи. Освіта – у пріоритет, широкі інвестиції у культуру насамперед у видавництво та переклад.

11. Введення страхової медицини. Ціль – бути здоровим вигідніше фінансово, ніж хворим.

12. Пенсійна реформа, запровадження приватних Пенсійних Фондів щодо гарантій страхування вкладень.

13. Судова реформа з акцентом на суди першої інстанції.

14. Реформа МВС із виділенням ДПСУ, МНС, нагвардції в окремі органи. Реформа СБУ з акцентом на контррозвідувальні функції. Зниження контролюючих економіку органів одного. Широка підтримка антикорупційної системи - НАБУ, НАЗК, САП та інше. Посилення функцій антимонопольного комітету.

Читайте також: Арестович створює нову ОПЗЖ: Чи має екс-радник ОП шанс на політичне майбутнє

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
У Києві затримали на корупції очільницю міжрайонної МСЕК
22 листопада 2024, 12:01
У Києві горіла девʼятиповерхівка: загинув чоловік, є постраждалі
22 листопада 2024, 11:39
Зеленський позбавив державних нагород зрадників України – у списку 34 прізвища
22 листопада 2024, 11:33
У Миколаєві затримали працівника облтеплоенерго, який коригував удари росіян по місту
22 листопада 2024, 11:20
Суд у Києві постановив взяти під арешт бізнесмена Боголюбова, — ЗМІ
22 листопада 2024, 11:06
Що означає заява Путіна про застосування ракети "Орєшнік"
22 листопада 2024, 10:44
На Хмельниччині чоловік пропонував хабар працівнику ТЦК, а потім застосував сльозогінний газ проти військових і поліції
22 листопада 2024, 10:43
На Харківщині три людини отруїлися чадним газом
22 листопада 2024, 10:19
Удар по Кривому Рогу: кількість поранених зросла до 32
22 листопада 2024, 09:51
Представники благодійних організацій відвідали Ізюм на Харківщині
22 листопада 2024, 09:30