На Одещині спалах скарлатини — десятки хворих, є летальний випадок
У Одеській області фіксують збільшення кількості випадків зараження скарлатиною. Наразі відомо про 61 випадок, одна людина внаслідок хвороби померла
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб у Facebook.
Фахівці зазначають, що зростання захворюваності на скарлатину пов'язане з циклічним підйомом. Востаннє такий підйом реєстрували у 2014 році, коли захворіло 355 осіб.
У 2023 році було зареєстровано 182 випадки захворювання на скарлатину, що у 2,6 раза більше, ніж у 2022 році. Переважно хворіли діти до 17 років, найбільш уразливою була вікова група від 5 до 9 років (56% від усіх випадків захворювання).
У 2024 році зафіксували вже 61 випадок скарлатини серед дітей, у тому числі один летальний від ускладнень.
Скарлатина - це гостре інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій. У випадку захворювання проявляється інтоксикація, гнійне ураження мигдаликів ротоглотки та характерний висип.
Специфічне лікування скарлатини відсутнє. Щеплення від скарлатини немає, але у тих, хто перехворів, виробляється імунітет.
Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначали, ізоляція має тривати протягом 21 дня.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що через потепління в лютому та березні на Волині активізувалися іксодові кліщі. Від початку року зареєстрували три звернення людей з укусами.