Розмах крил до 15 см: на Одещині показали незвичайного метелика
В Одеській області мешкає найбільший метелик у фауні Європи, розмах крил якого досягає 15 см. Його називають велике нічне павиче око або сатурнія грушева (Saturnia pyri)
Світлини метелика показав Національний природний парк Тузлівські лимани на своїй сторінці в Facebook, передає RegioNews.
Крила метелика буро-сірі з "оком" на кожному крилі. Звідси й походить назва всієї родини - павиноочки.
Поширена сатурнія грушева в північній Африці, більшій частині Європи та Малій Азії. В Україні зустрічається майже скрізь.
Метелики літають з середини квітня до початку червня. За рік розвивається лише одне покоління. Дорослі комахи активні вночі, тому літаючих вночі метеликів часто плутають з кажанами.
Цікавою особливістю є те, що дорослий метелик не харчується, а живе за рахунок запасів, які накопичив на стадії гусені. Тривалість життя дорослої сатурнії складає всього тиждень-півтора.
Великі зелені гусениці до серпня місяця розвиваються переважно на плодових деревах: абрикос, груша, черешня тощо. В диких умовах віддає перевагу глоду, терену, бузку та іншим.
Метелика занесено до Червоної Книги України в категорію "вразливий".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Одеській області спостерігається стрімке висихання правої сторони Хаджибейського лиману. Спеціалісти екоінспекції встановлюють причини та можливі наслідки такого процесу.