UA | RU
08 травня 2023, 14:01

У Львові професор з фальшивими дипломами 13 років пропрацював у виші: подробиці скандалу

фото з відкритих джерел

У Львівському університеті ветеринарної медицини та біотехнологій викрили професора Василя Андріїва з фейковими дипломами, який очолював кафедру права, влаштовував семінари з прокурорами, поліціянтами та адвокатами. Його підозрюють у шахрайстві

Про це повідомляє ТСН, передає RegioNews.

Слідство з'ясувало, що дипломи кандидата та доктора юридичних наук — фейкові. Цієї інформації не знали у ВНЗ та навіть Міносвіти погоджувало наступні вчені звання фігуранту.

"Кабінет гарний, він ремонт зробив. Не пив, не курив, ходив на роботу, виходив, казав "добрий день", "будьте здорові", — розповіла комендантка Ганна про Андріїва.

За її словами, для усіх стало шоком, що їхній професор має фальшиві документи. У чоловікові засумнівалися, коли ним раптом зацікавилися слідчі, які з'ясували інформацію. Андріїв викладав в університетах понад 13 років.

У поліції розповіли, що з фальшивими документами чоловік влаштувався на роботу в один зі Львівських вишів у 2009 році.

У Львівському національному аграрному університеті Василь Андріїв був викладачем. Згодом в нього з'явився диплом доктора юридичних наук, який був нібито виданий столичним університетом. Фігурант став викладачем університету ветеринарної медицини та біотехнологій та очолював кафедру права.

"Він подав заяву на професора і ми не мали ніякої підстави не рекомендувати. Інформації про те, що дипломи були не дійсні, сфальсифіковані — ми не мали", — кажуть працівники університету.

Проректор наголошує, що проводити перевірку на справжність диплома самостійно не можна. За його словами, навіть у Міносвіти не помітили нічого підозрілого.

Андріїв був активним та здобув повагу в університеті.

"Зібрав семінар був, де були представлені з силових структур, і з прокуратури люди, з поліції, з адвокатури. Чесно говорячи, не міг собі навіть подумати, що там щось не так, і, наскільки мені відомо, він також практикував і за кордоном", — кажуть в університеті.

Як виявилось, Василь Андріїв справді співпрацював з адвокатським бюро у Польщі. Там відмовилися коментувати ситуацію.

"На підставі підроблених дипломів зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно… виплачувались усі відповідні доплати. Загальна сума незаконних виплат близько 700 тисяч гривень", — розповіли в поліції.

Василь Андріїв, якого підозрюють в шахрайстві, відкидає будь-які звинувачення.

"Поки я відмовляюся від будь-яких коментарів. Звичайно, що я вину не визнаю. Буду подавати на експертизу і все буде вирішуватися в суді. Я не хочу, щоб будь-яке моє слово зараз стало погіршенням мого становища, адже мене там облили брудом з усіх сторін", — заявив підозрюваний.

Ще до оприлюднення скандалу професор звільнився з університету. Там провели службове розслідування і врешті Мініосвіти перевірило і надало відповідь про несправжність дипломів. Всі вчені звання в Андріїва забрали.

"Дуже сумно і дуже боляче, але я не була здивована, бо нам потрібно міняти і роботу університету, і, як бачимо, роботу Міністерства освіти теж потрібно міняти", — каже колега Алла Венярська.

Наразі поліція вже скерувала до суду справу за шахрайство та підробку документів. Чоловіку загрожує покарання у вигляді до 8 років за ґратами.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила бізнесмена зі Львова, який в обхід санкцій постачав до Росії Rolls-Royce та Maybach. Його клієнтами були працівники "Газпрому" та Russia Today.

16 вересня 2024
МВС планує запровадити тотальний відеонагляд: чи варто хвилюватися українцям
До порядку денного Верховної Ради було включено законопроєкт про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки. У суспільстві це вже викликало певний резонанс, оскільки, мовляв, усі громадяни...
13 вересня 2024
Справа ексголови ОДА Резніченка може потопити кураторів "Велбуду" Тимошенка та Голика
НАБУ оголосило підозру колишньому голові Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченку. Слідство вважає його причетним до масштабного розкрадання на дорожньому будівництві. Поки що він найвища посадова о...
09 вересня 2024
Хто такий Віктор Микита, та як зміниться регіональна політика ОП після його призначення
У рамках повного перезавантаження виконавчої та президентської вертикалі влади новим заступником керівника Офісу президента відповідальним за регіональну політику став Віктор Микита. На цю посаду він ...
05 вересня 2024
Путін демонстративно зневажає міжнародне правосуддя, але Україна отримала серйозний інструмент, щоб притягнути Росію до відповідальності
Володимир Путін вчергове показав, у що він ставить сучасну міжнародну систему – цього разу такий її важливий елемент як Міжнародний кримінальний суд. Візит російського диктатора до Монголії мав би зак...
На Миколаївщині судитимуть керівників оборонного та комерційного підприємств за розтрату 2 млн грн
19 вересня 2024, 02:32
На Харківщині 10-річна дівчинка впала з недобудови
19 вересня 2024, 01:15
Вбивство на АЗС у Києві: в поліції розповіли подробиці, затриманому загрожує довічне
19 вересня 2024, 00:09
У Львівській політехніці найняли нову викладачку замість Фаріон
18 вересня 2024, 23:52
Побиття військового на Дніпропетровщині: серед нападників був місцевий депутат
18 вересня 2024, 22:41
На Полтавщині у водоймі знайшли тіло зниклого чоловіка
18 вересня 2024, 21:58
У ГУР попередили українців про небезпеку в ресурсах Telegram
18 вересня 2024, 21:27
Телеграм-канал, який поширював інформацію про теракти у Львові, заблокований, – МВС
18 вересня 2024, 20:43
Ексмер Чернігова просив голову ОВА закрити кримінальні справи проти нього
18 вересня 2024, 20:10
Росіяни з артилерії обстріляли навчальний заклад на Харківщині
18 вересня 2024, 19:45