Потреба в залізі та фізична активність
Залізо – це хімічний елемент, який зустрічається в організмі людини і є одним з найважливіших мінералів. Воно входить до складу багатьох білків та ферментів, зокрема гемоглобіну та міоглобіну. Крім того, залізо позитивно впливає на імунну та нервову системи людини і має антиоксидантні властивості. Крім того, незважаючи на важливу роль, яку відіграє залізо, організм не здатний виробляти його самостійно. Це означає, що воно повинно надходити з їжею, а якщо це важко, необхідно приймати відповідні харчові добавки.
Дефіцит заліза у спортсменів
Рівень заліза в організмі людини слід контролювати, особливо людям, які займаються фізичною активністю. Цікаво, що хоча кажуть, що спорт - це здоров'я, у випадку з залізом, під час підвищеної фізичної активності відбувається підвищене вимивання заліза з організму. Отримати достатню кількість заліза з їжею може виявитися досить складним завданням.
Це пов'язано з тим, що залізо виводиться з організму людини з потом, шкірою, кров'ю, сечею, через травну систему тощо. Для жінок залізо особливо важливе під час рясних менструацій, які можуть призвести до серйозного дефіциту заліза в організмі. У випадку занять спортом ситуація може ускладнитися. Додатковою проблемою є те, що під час занять спортом відбувається швидший розпад еритроцитів.
Їжа як цінне джерело заліза дуже важлива, але може бути недостатньою у випадку спортсменів. Варто вживати правильні дієтичні добавки, щоб забезпечити належну кількість заліза в умовах фізичних навантажень. Такі продукти можна знайти в асортименті магазину ALLNUTRITION (https://allnutrition.ua).
Які симптоми дефіциту заліза?
Дефіцит заліза дуже небезпечний для людського організму. Він може спричинити багато серйозних змін і призвести до небезпечних захворювань. Також викликає занепокоєння той факт, що спортсмени часто ідентифікують дефіцит заліза як "перетренованість", яка може мати схожі симптоми. Однак у такій ситуації варто перевірити рівень заліза в організмі, щоб переконатися, що у вас немає дефіциту заліза. Що може свідчити про дефіцит заліза у вашому організмі?
- Втома,
- Безпорадність,
- Задишка,
- Блідість,
- Головний біль,
- Прискорене серцебиття,
- Втрата апетиту або дивний апетит - наприклад, бажання їсти траву, сніг, лід тощо.
- Ламкість волосся та нігтів,
- Зниження фізичної витривалості,
- Дзвін у вухах,
- Тріщини в куточках рота.
Важливо, однак, що у випадку зниження рівня заліза в організмі, симптоми не обов'язково виникають взагалі. Тоді їх набагато складніше виявити, а тривала персистенція може призвести до анемії. Тоді симптоми набагато більш виражені і їх легше виявити.