Лихоманка Західного Нілу у Києві: медики фіксують летальні випадки
У Києві зафіксовано три летальні випадки серед хворих на лихоманку Західного Нілу. А загалом від початку літа госпіталізували з цією інфекцією 17 людей
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу КМДА.
Як розповіла директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург розповіла, серед інфікованих – 10 чоловіків та 7 жінок. Це мешканці різних районів столиці, два з них – мешканці Київської та Черкаської областей. Життя трьом хворим врятувати не вдалося через важке ускладнення лихоманки - менінгоенцефаліт.
Головним джерелом та резервуаром вірусу в природі є птахи, переважно перелітні, у крові яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів. Переносниками захворювання можуть бути певні види комарів, які можуть передати вірус людині або тварині. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров'ю хворих тварин.
Лихоманка Західного Нілу починається гостро – з ознобу та швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. У важких формах можуть розвиватися менінгіт чи енцефаліт.
Як зазначила Гінзбург, специфічної терапії проти цієї хвороби поки що немає, а її лікування симптоматичне. За перших ознак слід звертатися до лікаря.
У КМДА нагадали, що в Україні вірус лихоманки Західного Нілу віднесений до І групи особливо небезпечних захворювань і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до ІV групи ризику. Вірус подібний до інших, що викликає енцефаліти, і вірусу лихоманки Денге.
Нагадаємо, раніше на Черкащині вперше зафіксували випадок зараження лихоманкою Західного Нілу. Інфікувався 65-річний житель Уманського району. Ця інфекція передається через укуси комарів.