Трубіцин вдруге не з'явився на суд. САП оголошує депутата-хабарника в розшук та вимагає стягнути заставу в бюджет
Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить оголосити депутата Київради від "Слуги народу" Владислава Трубіцина, який є фігурантом кримінальної справи про хабар у 1,39 млн грн, в міжнародний розшук. Прокуратура також вимагатиме стягнення в державний бюджет застави, яку сплатив Трубіцин, щоб вийти із СІЗО. Депутат уже вдруге не з'явився на засідання суду у його справі
Про це повідомляє громадська організація Центр протидії корупції.
Як відомо, Трубіцин вдруге не прибув на судове засідання у ВАКС, хоча був попереджений належним чином. Також раніше прокурор САП повідомив, що 13 травня Трубіцин перетнув кордон в пункті пропуску "Рава-Руська" і до цього часу не повернувся.
"Прокурор підготував два клопотання: про оголошення в міжнародний розшук і клопотання про звернення застави в дохід держави", - йдеться у повідомленні.
Оскільки сьогодні адвокати Трубіцина припинили його захист, то прокурор також попросив призначити депутату адвоката з Центру безоплатної правової допомоги, зазначають в ЦПК.
Суд відклав засідання до 13:00 5 червня і доручив регіональному Центру безоплатної правової допомоги призначити Трубіцину захисника.
Варто зазначити, що застава у справі Трубіцина складає майжде 10 млн грн.
У ЦПК також нагадали, що Трубіцина та ще п'ятьох його спільників НАБУ і САП звинувачують в організації корупційної схеми. За "щедрі пожертви" фігуранти нібито надавали дозволи на розміщення мобільних точок торгівлі в семи районах Києва.
Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що САП ініціює оголошення у міжнародний розшук депутата Київради від партії "Слуга народу" Владислава Трубіцина.
Також раніше стало відомо, що підозрюваний у хабарництві депутат Київради Владислав Трубіцин 25 травня був виключений з фракції "Слуга народу".
Нещодавно розгорівся скандал після оприлюднення інформації, що Трубіцин спільно з начальником Оболонської районної державної адміністрації Кирилом Фесиком вимагали у київського освітянина Олега Попова 100 тис. доларів за можливість взяти в оренду приміщення в Оболонському районі під свій освітній проєкт. Окрім хабаря Трубіцин і Фесик, за словами Попова, вимагали в нього долю у бізнесі.
Як відомо, 17 травня депутат Трубіцин проігнорував засідання суду по справі, у якій він звинувачується в отриманні більше 1 млн хабаря за право розміщувати МАФи в Києві. Наступне засідання призначили на 30 травня.
18 травня політичний експерт Олексій Голобуцький розповів, що Трубіцин не з’явився до ВАКС, тому що виїхав з України.
19 травня голова фракції "Слуга народу" в Київраді Андрій Вітренко заявив, що не знає, чи в Україні Трубіцин.
Також нагадаємо, 9 лютого 2022 року НАБУ викрило Владислава Трубіцина на отриманні більше 1 млн грн хабаря. Того ж дня САП повідомила депутату про підозру за статтю "прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем".
За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП і наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі. 16 лютого 2023 року Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд справи Трубіцина по суті.
Варто зазначити, раніше головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомив, що Трубіцин, імовірно, вже був судимий. Журналіст опублікував фото рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, в якому йдеться, що Трубіцин підробив посвідчення інспектора з енергонагляду і вирушив з "документом" проводити перевірки на ринках Харкова.
Також нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що депутат Київради Владислав Трубіцин за період із серпня по листопад 2022 року організував чотири благодійні аукціони, метою яких було оголошено збір коштів на допомогу ЗСУ та загонам територіальної оборони. На кожному з таких аукціонів збиралося близько 3-4 млн гривень, що за підсумками чотирьох заходів становило 14,5 млн гривень. При цьому ці аукціони мають ознаки шахрайства – депутат не відзвітував про отримані на аукціонах кошти, також відомо, що в аукціонах брали участь підставні особи.