Ситуація на південному напрямку: окупанти влаштували багатоешелоновану систему загороджень
На південному напрямку росіяни використовують смуги загороджень протяжністю від 10 до 40 км кожна. Для їх подолання необхідні значна кількість інженерно-саперних підрозділів
Про це розповів командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега, передає RegioNews.
"Складність ведення Силами оборони України наступальних дій на південному напрямку полягає в тому, що противник влаштував на окупованих територіях багатоешелоновану систему інженерних загороджень, яка складається з декількох смуг протяжністю від 10 до 40 км кожна, їх щільність достатньо велика", - зазначив Герега.
За його словами, смуги загороджень включають в себе протитанкові мінні поля; невибухові загородження у вигляді протитанкових ровів; "зуби дракона"; протитанкові їжаки; дротові перешкоди.
Він заявив, що для подолання загороджень необхідні значна кількість інженерно-саперних підрозділів, особовий склад яких зможе пророблювати проходи в мінно-вибухових загородженнях противника як вручну, так і за допомогою спеціальної інженерної техніки. Однак наявність техніки для такої кількості загороджень поки що недостатня.
Повідомляється, що наразі Сили оборону сформували п’ять інженерно-саперних батальйонів. Частина особового складу пройшла підготовку за кордоном і вже виконує завдання у складі визначених угруповань, а також з розмінування деокупованих територій в Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Протягом липня-серпня близько 150 солдатів також пройдуть підготовку.
"Інженерні підрозділи отримали від країн-партнерів в якості матеріально-технічної допомоги до 100 одиниць спеціальної техніки, необхідної для пророблення проходів у вибухових та невибухових загородженнях (інженерні танки, установки та заряди розмінування, танкові мостові укладачі та інше). Наразі, здійснюється підготовка екіпажів зазначеної техніки за кордоном", - розповів Герега.
Раніше повідомлялось, що Збройні сили України ведуть наступальні операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Воїни закріплюються на досягнутих рубежах, а також здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.