Монети та токени: чи є різниця?
Власники цифрових активів звикли контролювати курси криптовалют у реальному часі, оцінюючи поведінку коїнів та токенів
Власники цифрових активів звикли контролювати курси криптовалют у реальному часі, оцінюючи поведінку коїнів та токенів. При цьому часто виникає плутанина щодо того, із чим доводиться працювати у торговому процесі – з монетами чи токенами. Щоб розібратися з основними характеристиками, достатньо визначити низку ключових відмінностей та особливостей.
Монети криптовалюти: за якими характеристиками відрізнити?
У сфері криптоактивів монетами прийнято називати будь-які криптовалюти, що функціонують на основі блокчейну. Приклад такої монети – Bitcoin. Вони створюються як з нуля, так і на основі вже готових технологій, надаючи їм унікальних та вдосконалених характеристик.
Монети криптовалют – це комплексні проекти, які ви інвестуєте. Властивості, які також слід врахувати, розуміючись на відмінностях між токенами та монетами:
- Емісія криптовалют здійснюється виключно децентралізовано, без регулюючого центру.
- Верифікація монет також виконується децентралізовано.
- Вартість криптомонети повністю регулюється ринком, тому безпосередньо залежить від співвідношення попиту та пропозиції.
- Криптовалюти завжди випускаються на власному блокчейні.
Це ключові відмінності, якими ви зможете визначити, який продукт фігурує перед вами.
Що таке токен у криптовалюті?
Токенами у сфері цифрових активів називають пропозицію платформ для смарт-контрактів. Взаємодія блокчейна з токенами складає основі автоматичного виконання угод. Найпопулярніший приклад – токени ERC-20, які можна використовувати в рамках мережі Ethereum та обмінювати між собою.
Токени займають окреме становище на криптовалютному ринку, оскільки виконують роль утилітарних монет всередині екосистеми застосунків. Використовуються вони для стимуляції активності користувачів та оплати комісій під час виконання широкого спектра завдань у межах мережі.
Основна різниця між монетами та токенами
Щоб не заплутатися в цих функціональних інструментах, важливо визначити ключові характеристики:
- Монети криптовалют випускаються і функціонують на власному блокчейні, тоді як токени працюють на сторонньому блокчейні.
- Випуск та верифікація токенів може бути як централізованою, так і децентралізованою.
- Ціна токена залежить від широкого спектра факторів, крім співвідношення попиту та пропозиції.
Розуміння та розпізнавання базових відмінностей спочатку може здатися складним завданням, але при цьому такий підхід багато в чому знижує ризики в процесі інвестування з огляду на мінливість та нестабільність цифрової екосистеми.