В МВФ розповіли про умови співпраці з Україною після відставки Смолія
Згідно із умовами, які прописані в програмі Stand-by України та МВФ, наша держава повинна зберегти незалежність Нацбанку, а також не відходити від принципів плаваючого валютного курсу.
Про це заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман виданню LIGA.net, передає RegioNews.
Програма базується на цих параметрах. Ми переконані, що модель управління центробанком і система управління монетарним і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України", - заявив Люнгман.
За його словами, центральний банк повинен бути незалежним.
Ми знаємо, що виважена грошово-кредитна, валютна та фінансова політика мають надзвичайно позитивний вплив на довгостроковий економічний розвиток. Але ми також знаємо, що іноді хороша політика непопулярна, а деякі політики прагнуть стимулювати швидке зростання", - зазначив він.
За словами представника МВФ, безвідповідальна політика центрального банку призводить до високої інфляції, нестабільного курсу валют, проблем у фінансовому секторі, а також до високого рівня безробіття.
Нагадаємо, 3 липня Рада проголосувала за відставку Якова Смолія з посади голови НБУ.
Виступаючи перед депутатами 3 липня, голова НБУ Яків Смолій заявив, що прийняв важке рішення про відставку через політичний тиск.
За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, відставка глави Нацбанку Якова Смолія не вплинула на відносини України з міжнародними партнерами.
9 липня при в'їзді в селище, в якому проживає колишній голова Національного банку Яків Смолій, невідомі залишили труну і похоронні вінки.