У ЗСУ підтвердили авіакатастрофу двох гелікоптерів на Донеччині: загинули шестеро пілотів
29 серпня, у Донецькій області впали два українські гелікоптери військової авіації. Внаслідок цього екіпажі загинули. Наразі невідомо, за яких обставин сталися авіакатастрофи. У ЗСУ підтвердили факт катастрофи
Про це повідомили співрозмовники "Української правди" в силових структурах та речник 18-ї окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського Євген Ракіта у коментарі "Суспільному".
Авіакатастрофи сталися у Краматорському районі. Внаслідок падіння гелікоптери повністю знищено.
За даними джерел "Української правди", на місці знайшли тіла шести загиблих військових.
До Єдиного реєстру досудових рішень було внесено дані за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 416 КК України (порушення правил польотів або підготовки до них карається позбавленням волі на строк від п'яти до п'ятнадцяти років).
ДБР вже розпочало розслідування падіння гелікоптерів.
Речник 18-ї окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського Євген Ракіта заявив, що загиблі пілоти мали офіцерські звання. За його словами, один із них родом з Полтавської області, а решта з інших регіонів України. Прощання з пілотами відбудеться у п'ятницю, 1 вересня, в Полтаві.
Начальник прес-служби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш підтвердив, що у Донецькій області під час бойового завдання розбилися два українські гелікоптери Мі-8.
За його словами, трагедія сталася у Краматорському районі, але внаслідок чого не відомо. Втім, є інформація, що в цей час російський винищувач Су-35 злетів, а українські гелікоптери заходили на посадку. Це здійснюється для того, аби убезпечитися від імовірного ураження.
"Так, дійсно, сталася авіакатастрофа за участі двох гелікоптерів Мі-8. Вони перебували на бойовому завданні. Під час того, як вони виконували завдання в повітрі був ворожий винищувач Су-35", - розповів Євлаш.
При цьому він наголосив - дані щодо кількості загиблих ще потребують уточнення.
"Але попередньо вже повідомляв начальник прес-служби 18-ї окремої бригади армійської авіації, що їх було шестеро", - сказав Євлаш.
Він додав, що наразі слідчі встановлюють деталі й обставини того, що саме стало причиною авіакатастрофи.
"Зараз працює комісія. Що стало причиною цієї катастрофи буде відомо згодом", - додає Євлаш.
Нагадаємо, 26 серпня стало відомо, що пілот з позивним "Джус" та ще двоє льотчиків загинули унаслідок зіткнення двох українських тренувально-бойових літаків увечері 25 серпня на Житомирщині.