UA | RU
05 лютого 2021, 11:04 701

Самойленко Олександр Степанович

Голова Херсонської обласної ради
Голова Херсонської обласної ради

Публічний профіль у Facebook

Особиста сторінка у Facebook

Профіль у Wikipedia

Народився 17 жовтня 1965 року в селищі Антонівка неподалік Херсона. 

Освіта

Завершив Херсонський сільськогосподарський інститут імені Цюрупи (1991 рік) та Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (2007 рік), де здобув дві вищі освіти – інженер-гідротехнік і юрист.

Кар'єра та політичний бекграунд

Після служби в армії Олександр Самойленко повертається в Херсон, де до 1991 року працює інженером на станції технічного обслуговування автомобілів. Наступного року влаштовується в управління МВС на Херсонщині. Працює там до 2000 року, однак надалі бере паузу й повертається в органи лише в 2004-му, де працює до 2009-го.  

В інший час своєї кар'єри, до 2018 року, Самойленко працював на керівних посадах у Херсонському споживчому товаристві, Херсонській обласній спілці споживчих товариств та у Скадовському районному споживчому товаристві.

Наступні два роки працював директором "Центрального ринку" в Херсоні, а після того, як Самойленко пішов у регіональну політику, ринок очолила його дружина.

В 2020 році Олександр Самойленко стає заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації, однак довго на цій посаді він не затримується. Того ж року він успішно балотується до Херсонської обласної ради від "Слуги народу" та очолює її.

Сім’я

Дружина Наталія Шейко. Подружжя виховує двох синів та доньку.

Декларація

Голова обласної ради приховав свою декларацію на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Він, як й інші депутати, мають таке право за законом, оскільки Херсонщина входить до територій, де тривають бойові дії. Але місцеві ЗМІ пишуть, що "це чисто формальний привід, адже більшість депутатів Херсонської облради живуть поза межами Херсонщини, а велика їх частина взагалі за межами України". Втім, у мережі зараз можна знайти декларації Самойленка за минулі роки.

Так, у 2019 році політик зберігав готівкою $150 тис., 40 тис. євро і 130 тис. грн та ще $150 тис. доларів мала дружина.

На той час подружжя володіло будинками на майже 470 "квадратів" у Херсоні та на 385 "квадратів" у Львові. В цьому є місті в родини є також квартира площею 161 "квадрат". Також Самойленко володіє землею на 600 "квадратів" на південному березі Криму в Алупці. Щоправда, її він купив у 2008 році.

Їздив Самойленко на Hundai Tucson (2007 року) і Mersedes GLS350 D4 Matic (2016 року). Дружина володіє Mersedes S500 (2012 року).

Критика

Після місцевих виборів у 2020 році стало відомо, що серед членів Херсонського міськвиконкому є дружина Самойленка Наталія Шейко, яка також – депутатка Херсонської районної ради від партії "Слуга народу".


17 травня 2024
Квартирне питання: де українці купують найбільше житла і чому у Києві більше не придбати дешевих осель
Повномасштабна війна позначилась на усіх сферах життя в Україні. Не став виключенням і ринок нерухомості, адже ситуація на ньому сьогодні вкрай відрізняється від тієї, що була до 24 лютого 2022 року. ...
09 травня 2024
Тариф на світло: на скільки та коли може зрости
Ще після закінчення опалювального сезону в медійному просторі все частіше почали точитися розмови про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Наразі до цих обговорень підключилися також оф...
26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
24 квітня 2024
Військовий експерт Іван Киричевський: росіяни не чекають травня чи червня, вони вже наступають
Експерт військового порталу Defence Express Іван Киричевський розповів в інтерв’ю RegioNews, де зараз найгарячіше на фронті, чи можливий великий наступ України і що для цього потрібно, а також чи пере...
 
Залужний Валерій Федорович
Посол України у Великобританії, екс-головком ЗСУ
Трепак Олександр Сергійович
Командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ
Слобоженко Олександр Олександрович
Український мільйонер, фігурант кримінальних проваджень і журналістських розслідувань
Всі досьє »