Малецький Віталій Олексійович
Профіль у Facebook
Канал у Telegram
Профіль в Instagram
Народився 5 вересня 1978 року в місті Кременчук.
Освіта
2000 р. – закінчив Кременчуцький політехнічний інститут за спеціальністю Менеджмент організацій, кваліфікація – менеджер економіст.
2000-2004 рр. – навчався в аспірантурі Криворізького державного педагогічного університету за спеціальністю Економіка промисловості на заочній формі навчання.
2003-2005 рр. – слухач Національної академії державного управління при Президентові України. Після закінчення академії отримав направлення на роботу в органи місцевого самоврядування.
Кар’єра
Травень-липень 2000 року – менеджер по зв’язках із громадськістю Кременчуцької станції Української скаутської організації "Пласт".
Політичний бекграунд
2005-2010 рр. – директор Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконкому Кременчуцької міської ради.
2006 р. – невдало балотувався до Верховної Ради 5-го скликання від партії "Українці разом".
2010 р. – обраний депутатом Автозаводської районної ради міста Кременчука. 5 років працював головою постійної депутатської комісії.
2010-2015 рр. – заступник міського голови Кременчука з гуманітарних питань.
Із листопада 2015 року – Кременчуцький міський голова.
2020 р. – вдруге переміг на місцевих на виборах міського голови Кременчука.
Зв'язки
Низка місцевих ЗМІ стверджує, що Віталій Малецький має дуже щільні політичні зв'язки зі своїм однопартійцем та народним депутатом від партії "За майбутнє" Юрієм Шаповаловим, який балотувався по одину з округів у місті Кременчук.
Обидва, як зазначають журналісти, перебувають у політичній орбіті олігарха Ігоря Коломойського (перебуває в СІЗО) і зокрема лобіюють його інтереси. Наприклад, після націоналізації Кременчуцького НПЗ Малецький та Шаповалов активно просувають ідею будівництва у місті нового міні-нафтопереробного заводу, проти чого виступають безліч містян.
До їхньої політичної команди також входить і племінник Шаповалова – нардеп від партії "Слуга народу" Олексій Мовчан, який також є депутатом від Кременчука.
Сім’я
Мер Кременчука перебуває у шлюбі з Мариною Малецькою.
Декларація
Міський голова Кременчука Віталій Малецький у 2023 році отримав річну заробітну плату в розмірі 1 млн 139 тис. Річний дохід дружини Віталія Малецького, підприємиці Марини Малецької, у 2023 році становив понад 5 млн грн, у 2022 році ця сума сягала до 220 тис. грн.
Голова Кременчуцької громади задекларував машину Hyundai Tucson 2019 року випуску. Машина належить Марині Малецькій, авто придбали у 2021 році за 259 тис. 259 грн.
У готівці міський голова тримає 3 тис. доларів, Марина Малецька — 8 тис. доларів та 48 тис. грн. На банківських рахунках мер має майже 86 тис. грн.
Міський голова має квартиру в Кременчуці майже на 50 "квадратів", а також житловий будинок загальною площею 248 м² та земельну ділянку площею 1 тис. 320 м² у Кривушах. Вартість будинку – 929 тис. 164 грн. Його дружина Марина Малецька володіє житловим будинком у Кременчуці площею 73,2 м², двома земельними ділянками у Кременчуці та Кривушах загальною площею у понад 1,5 тис. м².
Скандали
У березні 2020 року Малецький запропонував мешканцям міста здавати сусідів, які порушують режим самоізоляції. У відповідь на заяву Малецького члени кременчуцького центру "Європейський клуб" заявили про готовність слідкувати за дотриманням прав людини в місті та усіма можливими засобами протидіяти порушенню цих прав.
У квітні 2020 року Малецький потрапив у скандал, пов’язаний із тиском на журналістів. Міський голова Кременчука звернувся до СБУ з проханням перевірити діяльність газети "Програма плюс" та журналіста Олександра Курилова. Він також публічно образив журналіста газети.
Місцева журналістська спільнота звинуватила мера в тиску на медіа та закликала припинити переслідування за критику. Журналістська спільнота Кременчука зібрала підписи під відкритим листом до Малецького стосовно неприпустимості його висловлювань на адресу журналіста.
Згодом суд зобов'язав поліцію відкрити кримінальне провадження проти міського голови Кременчука Віталія Малецького за статтею 171 кримінального кодексу: "Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів".
У квітні 2020 року він став фігурантом ще одного скандалу, пов’язаного із поширенням своєї агітаційної газети серед мешканців міста за кошти міського бюджету. Друк газети коштував 9,5 млн. грн. Тоді Малецького звинувачували в нецільовому використанні коштів під час карантину.
У травні 2020 року Малецький всупереч рішенню Кабміну вирішив запустити у місті під час карантину громадський транспорт.
У 2023 році генерал, колишній перший заступник Командувача Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ та ексзаступник секретаря РНБО України Сергій Кривонос розкритикував мера Малецького за поганий стан доріг у місті, яке для генерала є рідним. "Треба взяти "Таврію", замінити крісла дерев'яними ящиками, посадити на них Малецького з голою задницею та провезти міськими дорогами. Тоді ці дороги будуть у значно кращому стані", – заявив Кривонос.
Того ж року Віталій Малецький потрапив у ще один скандал. Міська рада замовила в одного з ТОВ, яке спеціалізується на постачанні деревини та будматеріалів, 15 ноутбуків Dream Machines. Згідно з договором, за один ноутбук планували заплатити 99 тис. грн, тоді, як в магазинах він коштує 63 тис. грн. Після публічної критики мер скасував закупівлю, заявивши, що знайшов там невідповідності. Проте залишилося незрозумілим, на яких підставах обирали цього постачальника для закупівель без конкурсів.
Напередодні Дня памʼяті та примирення 2023 року Малецького розкритикували родичі загиблих військовослужбовців. Вони заявили, що в продуктових наборах, які місто традиційно вручає до цього дня, була зокрема пляшка горілки, що викликало обурення.
- 00:12 22 листопада В одному з районів Києва знайшли міну
- 23:49 21 листопада Жителю Одещини, який відрубав голову 5-річній дівчинці, обрали запобіжний захід
- 22:48 21 листопада На Вінниччині чоловік підірвав гранату у квартирі багатоповерхівки
- 22:09 21 листопада Виступ Путіна із завуальованим ядерними погрозами. Що все це означає?
- 21:31 21 листопада У Львові знайшли мертвою зниклу 22-річну дівчину
- 21:13 21 листопада Суд повернув під арешт нерухомість Рабиновича, яку він намагався "сховати" від конфіскації