UA | RU
11 січня 2021, 11:36 921

Діденко Григорій

Голова Одеської обласної ради
Голова Одеської обласної ради

Народився 2 січня 1978 року.

Профіль у Facebook

Профіль у  Wikipedia

 

Освіта

У 2001 році в Ужгороді закінчив Карпатський університет імені Августина Волошина, фінансист.

 

Кар’єра

2001 – 2016 рр.  – комерційний директор компанії "V plus K kft" у місті Тисавашварі (Угорщина). Був засновником ТОВ "Альп" у селі Велика Добронь Ужгородського району Закарпатської області та ПП "Явір" у місті Донецьку.

У 2016 році став засновником ТОВ "Лезендар" у місті Одесі, яка займається оптовою торгівлею продуктами харчування. Засновник і власник ТОВ "Овідіополь-агро" в місті Овідіополі Одеської області, засновник і власник ТОВ "М'ясоопторг 2019" в селі Троїцьке Миколаївської області.

У 2020 році - тимчасово не працював.

Політичний бекграунд

У жовтні 2020 року обраний депутатом Одеської обласної ради від партії "Слуга народу".

З 5 грудня 2020 року - голова Одеської обласної ради.

ЗМІ називають Діденка давнім приятелем Іллі Павлюка. Видання "Поліграф” стверджує - Григорій Діденко підбирав кандидатів у народні депутати від "Слуги народу” на парламентських виборах 2019, саме креатури Діденко пізніше увійшли до неформальної групи Іллі Павлюка. До цієї групи за інформацією регіональних ЗМІ Одеси входить і дружина Григорія Діденка Юлія.

Заступниками нового голови Одеської облради стали представники партій "За майбутнє" та "ОПЗЖ" Вадим Шкарівський та Олександр Урбанський.

Сім’я

Дружина - народний депутат України 9-го скликання від "Слуги народу” Діденко Юлія. Дочки Софія та Олександра.

Юлія Діденко на момент обрання народним депутатом була комерційним директором ТОВ "Рекламне агентство "Вмєстє”. Була представником Володимира Зеленського на виборах президента у 2019 році. 

 

Декларація

У декларації Діденко за 2019 рік сума грошових активів декларанта і родини в 10 разів разів вища за суму всіх доходів декларанта і родини.

 

Він задекларував дві квартири - у Донецьку площею в 67 м кв, яка знаходиться у спільній власності і в Києві площею в 32 м кв, яка знаходяться у власності дружини. У Трускавці у Юлії Діденко є нежитлове приміщення майже в 40 м кв. Також в Угорщині дружині Діденка належить земельна ділянка в 1300 м кв.

 

Діденко вказав в декларації цінне рухоме майно: ювелірні вироби з діамантів, пальто з хутра норки, чотири пари брендових годинників. Автомобіль у Діденка Toyota Camry 2017 року випуску.

 

У нього є 20% в статутному капіталі ТОВ "Овідіополь-агро" та 29% "Мясооптторг 2019".

 

Дохід від відчуження рухомого майна за рік склав 149 тис. грн.

 

Заробітна плата Юлії Діденко склала, за декларацією чоловіка, 156 тис. грн. Готівковими коштами у дружини $230 тис., у Діденка – 250 тис. євро.

 

Скандали

За інформацією одеських ЗМІ, новий голова обласної ради був "неформальним керівником штабу "Слуги народу" в Одеській області".

 

За інформацією Поліграф.НЕТ, за "прохідне" місце в міськраду Діденко збирав з кандидатів по 150-200 тисяч доларів, за місце в облраду - до 50 тисяч в тій же валюті.

 

Перша сесія обласної ради мала початися об 11:00 4 грудня. Утім через блокування трибуни представниками партій "ОПЗЖ", "Партія Шарія" та "За майбутнє" засідання почалося більш як через 12 годин. Через добу після бійки та блокування трибуни головою Одеської облради став "слуга" Діденко.

 

18 грудня знову під час сесії Одеської облради побилися депутати, продовжували бити скло і блокувати трибуну.


11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики
18 березня 2024
Парламент увійшов у зону турбулентності. Чи загрожує Верховній Раді політична криза?
Верховна Рада, схоже, опинилася на порозі парламентської кризи. За останні три тижні нардепи змогли ухвалити лише одне рішення в той час, коли в повітрі зависнули важливі для Офісу президента питання,...
 
Кириленко Павло Олександрович
Голова Антимонопольного комітету України
Холод Юрій Ігорович
В.о. голови Львівської обласної ради
Федорченко Віктор Михайлович
Голова Сумської обласної ради
Всі досьє »