Повернення із СЗЧ за скороченою процедурою: що не так із нововведенням
Це добре, бо раніше таке повернення було можливим лише через рішення суду, на практиці тривало багато місяців і потребувало активного бюрократичного супроводу з боку підрозділу, до якого виявив бажання повернутися військовослужбовець.
Але є одне нововведення (якого не було раніше) – і його логіку зрозуміти складно. А саме – якщо боєць пішов у СЗЧ із частини ЗСУ, то він може повернутися лише у ЗСУ. У частини НГУ чи ДПСУ йому шлях закритий. І навпаки.
Бойові підрозділи НГУ, починаючи з 2014 року, воюють на фронті – як піхотні фронтові бригади, мають свої спецпідрозділи, безпілотні підрозділи, штурмові частини і так далі. Їх функціонал та задачі нічим не відрізняються від відповідних підрозділів ЗСУ. Два корпуси НГУ ("Хартія" та "Азов") тримають визначені корпусні райони оборони, як і корпуси ЗСУ. На фронті взагалі не існує цього поділу на ЗСУ і НГУ. Підрозділи НГУ часто оперативно підпорядковані корпусам і бригадам ЗСУ, підрозділи ЗСУ – бригадам і корпусам НГУ.
У нашому батальйоні "Свобода" більшість бійців, які поверталися із СЗЧ – раніше служили саме у ЗСУ.
Тому є пропозиція – відійти від логіки "відомств" у цьому питанні та дати змогу усім бойовим частинам бути в рівних умовах у питанні повернення бійців із СЗЧ.
Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим












