UA | RU
Олександр Коваленко Військовий експерт info@regionews.ua
07 травня 2024, 04:05

У Росії готують посилену мобілізацію, але з комплектацією у окупантів проблеми

Після інавгурації Путіна 7 травня у Росії очікується початок процесу посиленої мобілізації. До кінця 2024 року російське командування планує мобілізувати 500 тисяч осіб, що є цілком реальним. Але чи реально таку кількість забезпечити та повністю штатно укомплектувати технікою для ефективного виконання бойових завдань? Давайте розберемося
Після інавгурації Путіна 7 травня у Росії очікується початок процесу посиленої мобілізації. До кінця 2024 року російське командування планує мобілізувати 500 тисяч осіб, що є цілком реальним. Але чи реально таку кількість забезпечити та повністю штатно укомплектувати технікою для ефективного виконання бойових завдань? Давайте розберемося
ілюстративне фото: росЗМІ

Вперше за весь 2023 р. та з початку 2024 року контингент російських окупаційних військ у зоні бойових дій в Україні зменшився. Так, якщо на початок березня він становив понад 465 тисяч, на початок квітня – 475 тисяч, станом на початок травня – 460 тисяч.

Російський тоталітарний режим щомісяця з початку цього року міг дозволити собі мобілізувати від 25 до 30 тисяч осіб. Ця кількість, з урахуванням середнього показника втрат РОВ на місяць у 25-28 тисяч, дозволяла як компенсувати втрати в зоні БД, так і трохи накопичити додатковий ресурс – в межах +10-15%. Але щойно виникала необхідність формування нових підрозділів, наприклад якогось армійського корпусу, так ця нестача людського ресурсу відразу ж позначалася чисельності у зоні бойових дій.

У зв'язку з цим мобілізація в Росії стає неминучою і невідворотною, а кількість мобілізованих у 2024 може досягти 500 тисяч. І це цілком реальна цифра, якщо протягом кількох місяців у Росії мобілізуватимуть не по 25-30 тисяч осіб, а по 50-60 тисяч. І ця кількість не перевантажуватиме всю мобілізаційну систему як у 2022 році, коли під час так званої часткової мобілізації залучалося по 100 тисяч на місяць і вся мобсистема буквально тріщала по швах.

Але, говорячи про таку кількість припливу людського ресурсу, виникає питання, що вся ця маса буде представляти, наскільки добре вона буде підготовлена і оснащена, забезпечена і укомплектована.

Якість ресурсу.

Перш за все, варто зазначити, що командування російських окупаційних військ не ставитиме за мету формувати з мобілізованих професійних підрозділів і більша частина з них не пройде тримісячну базову підготовку. Більш ніж впевнений, що середньостатистичні нові хвилі, що мобілізуються, будуть опинятися в зоні БД вже протягом двох тижнів і їх основна роль буде – м'ясна затичка на фронті.

І лише з 15-20% від усіх мобілізованих формуватимуться нові підрозділи на напівпрофесійній основі, з їх подальшим введенням в Україну.

Тобто для командування РОВ у найближчій перспективі стане пріоритетним закидання позицій Сил оборони України в такій кількості людським ресурсом, щоб компенсувати не так втрати, як брак техніки на фронті. І ось тут, що називається, найцікавіше.

Штатна комплектація.

Російський військово-промисловий комплекс не встигає повністю задовольняти потреби російської армії щодо отримання техніки для компенсації втрат і одночасної повної комплектації підрозділів.

Наприклад, станом на початок травня 2024 року дефіцит техніки в російських військах становить:

  • танки – 50%;

  • ББМ – 70%;

  • ствольна артилерія – 40%;

  • РСЗВ – 80%.

Тобто поява щомісяця у зоні бойових дій щонайменше ще 30 тисяч осіб вимагатиме штатної комплектації цих підрозділів технікою, яка й так у дефіциті. Таким чином буде рости піхотна компонента, остаточно перетворюючи російську армію на маршові батальйони.

Висновки.

Росія має всі можливості до кінця року мобілізувати до 500 тисяч людей. Звичайно, така кількість неможлива буде цілком і повністю підготувати хоча б згідно з базовими вимогами, а самі підрозділи повною мірою забезпечити всією необхідною технікою.

Фактично російське командування вирішуватиме завдання в зоні БД в Україні переважно пехотною компонентою, намагаючись домінувати саме кількісним показником.

Цей аспект слід враховувати, оскільки масовість піхоти має перевагу. І нівелювання її, а точніше – підвищення показника ефективного знищення живої сили, найближчим часом стане не менш актуальною темою.

Інструментарій підвищення цього показника чудово відомий – касетні боєприпаси всіх типів (і не тільки). Але тут постає питання у своєчасності та масовості постачання даного інструментарію Україні від міжнародних партнерів.

Головне, щоб не було так, що швидкість та масовість постачання людського ресурсу РОВ перевищували швидкість та постачання Україні інструментарію щодо анігіляції цього ресурсу.

 
Підписуйтесь на RegioNews
22 червня 2024
Пляжний сезон у містах України: де знайти місце для відпочинку на воді
Українці, які не мають змоги виїхати на відпочинок за кордон чи в інші курортні куточки України, шукають можливість провести відпустку чи вихідні біля води неподалік від дому. Втім, цьогоріч у багатьо...
21 червня 2024
Таємні візити голови "Нафтогазу” Чернишова до НАБУ, або чому йому слід забуди про міністерський портфель
Чинний голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов потрапив у черговий скандал. Журналісти-розслідувачі з’ясували, що в його будинку мали пройти обшуки в межах одного з корупційних проваджень. Втім...
17 червня 2024
Відпочинок влітку: скільки коштує поїхати на море та помилуватися горами на заході України
Незважаючи на війну, туристичний сезон в Україні у розпалі, адже більшість комплексів відпочинку, скажімо, на заході України, заброньовані ледь не до кінця літа. Звісно, через мобілізаційні заходи в к...
13 червня 2024
Життя зі світлом: скільки потрібно викласти за генератор, павербанк та зарядну станцію
Відключення електроенергії знову внесло корективи у життя українців. Звісно, усе це підштовхнуло населення до пошуку варіантів, як покращити побутові умови під час відсутності світла. Хтось купує гене...
Військовий з Буковини, який отримав важке поранення на фронті, відсудив у своєї частини 1,2 млн грн
25 червня 2024, 12:08
Смертельна ДТП на Хмельниччині: відбійник наскрізь проштрикнув авто
25 червня 2024, 11:57
На Львівщині під час спуску з гори травмувався підліток
25 червня 2024, 11:40
"Укренерго" повідомило, в які години 25 червня обсяг обмежень електрики буде більшим
25 червня 2024, 11:28
У Львові організували рекрутинговий центр батальйону безпілотних систем
25 червня 2024, 11:24
Тищенко під час обшуку намагався знищити телефон
25 червня 2024, 11:02
Новий удар по Харкову: Терехов повідомив про "приліт" по житловій забудові
25 червня 2024, 10:32
На Одещині біля кордону затримали рекордну групу ухилянтів на чотирьох мікроавтобусах
25 червня 2024, 10:25
Росіяни вночі обстріляли два населені пункти на Харківщині, пошкоджено житлові будинки
25 червня 2024, 10:01
Масштабна корупційна справа у Мукачеві: підозри отримали мер та четверо чиновників
25 червня 2024, 09:44